Вибираємо коляску для малюка

Що займає одне з перших місць у списку найбільш важливих покупок для майбутнього малюка? Правильно — коляска. Пам'ятаю, як я розгубилася в дитячому супермаркеті перед трьома рядами різнокольорових варіантів. Довелося розпитувати продавців, досвідчених друзів, вивчати електронні та друковані видання, що висвітлюють проблеми вибору «дитячого транспорту». В результаті я виділила 5 існуючих різновидів колясок, з їх описом, достоїнствами і недоліками. Отже:
Коляска-люлька — це класичний, перевірений часом варіант. Вона являє собою власне люльку з капюшоном, яку можна трансформувати або розібрати. Незважаючи на все різноманіття сучасних колясок, саме люлька досі залишається найбільш оптимальним варіантом для немовляти, завдяки горизонтальному жорсткого дну, найбільш сприятливому для спинки новонародженого. У порівнянні з більш популярним трансформером, люлька легше і маневреність. Але її використання обмежується 6-7 місяцями, оскільки підрослому маляті лежати ставати вже нецікаво, і виникає необхідність у придбанні прогулянкової коляски.
Універсальна коляска поєднує в собі люльку і прогулянковий блок, які можна по черзі встановлювати на одну і ту ж раму. Цей тип відмінно підходить для тих батьків, чий малюк почне сидіти в холодну пору року — більшість прогулянкових колясок не призначене для нашої зими, а прогулянковий блок універсальної коляски, як правило, є теплим і просторим. До мінусів універсальної коляски належить її громіздкість і високо розташоване сидіння прогулянкового варіанту: підростаюча дитина навряд чи зможе самостійно забратися або злізти з нього.
Коляска-трансформер — мабуть, найпопулярніший на сьогоднішній день варіант. Ця коляска трансформується з люльки в прогулянкову, а рама може компактно складатися, що дозволяє їй займати мінімум місця при зберіганні. З переваг — трансформер великий і місткий, більшість моделей додатково оснащене люлькою перенесенням, і ціна набагато привабливіше, ніж у двох різних візків. Але не варто забувати, що такі коляски, як правило, громіздкі і важкі, і поступаються по прохідності класичної колясці-колисці.
Прогулянкова коляска призначена для тих малюків, які вже можуть впевнено сидіти — як правило, старше 6-7 місяців. Прогулянкові коляски набагато легші та компактніші, ніж всі інші і зовсім незамінні влітку (для «сидячих» дітей). Їх основний недолік — практично повна відсутність амортизації, і після люльки або універсалу Вам доведеться заново вчитися «водити», щоб не доставляти малюкові дискомфорту.
Коляски для близнюків — це окрема категорія колясок, і вибір тут трохи скромніше. Такі візки бувають і колисками, і трансформерами, і прогулянковими, а всі відмінності в тому, як розташовані по відношенню один до одного спальні місця. Вони можуть бути скріплені паралельно або слідувати один за одним, як в паровозику, а у варіантах для трійні або навіть четверики ці способи комбінуються.