Вибираємо ім’я дитині (частина II)

Як вважають батьки американських малюків, якщо їх чаду судилося стати зіркою, то навіщо потім винаходити псевдонім? Просто нехай ім'я спочатку чудово виглядає на афіші! А вже коли ви просто майбутнього прибиральника за тваринами виростити мрієте, то і отримаєте звичайного Джона або Майкла. Список, складений експертом з «бебі-брендингу» на основі докладної бесіди з батьками, коштує близько півсотні доларів і може займати десятки сторінок.

P>Я робила по-іншому: згадувала всіх своїх знайомих і їх долю. Три мужниних друга Сергія вже були в розлученні, як і Віктор, знайомі Алексеи обзаводилися сім'єю досить пізно, а Леонід виглядав явним підкаблучником... Все вирішила дочка, заявивши: «У нас буде Альоша!» — так і назвали синочка. Стоп!

А це вже шлях третій — випадковий.
Ім'я дитини обирається за принципом «подобається — не подобається», немає в цьому процесі якийсь зумовленості. Просто якесь ім'я найбільше подобається майбутній мамі чи татові.
Так сталося у нас і з вибором імені для дочки. Я випадково почула ім'я, воно припало мені до смаку, я запропонувала чоловікові, а він погодився. Причому тоді навіть мови про дитину не було. Зате коли настав час вибирати ім'я, проблем вже не було.

Шлях четвертий — спадковий.
У деяких сім'ях стає традицією називати дитину ім'ям когось з близьких. Іноді таке «нарікання» носить випадковий характер, часом буває жорстко регламентовано (наприклад, первісток-син незмінно отримує ім'я батька). Так само часто малюків називають на честь дідусів або бабусь (іноді померлих родичів). Звичайно ж, батьки хочуть як краще, але часто чути застереження проти називання дітей подібним чином.

Вважається, що ім'я несе в собі не тільки характеристики звуків і букв, але й пам'ять про людину, на честь якого це ім'я дане немовляті. Як стверджують фахівці, малюк здатний успадкувати не тільки риси характеру свого старшого тезки, але й долю колишнього володаря імені. А доля, це не тільки успіхи і досягнення, але й прикрощі, незгоди, хвороби...
Сьогодні особливо недовірливі батьки досконально вивчають своє генеалогічне древо з метою підібрати ім'я новонародженому, яке жодного разу не зустрічалося в їх роду, щоб малюка не порівнювали зі старшим родичем, щоб не програмувати дитини на чужу долю.

З подібними ж застереженнями пов'язують шлях п'ятий — фанатський.
Коли малюка називають на честь улюбленого актора кіно або естради.

Шлях шостий — екзотичний.
Батькам хочеться, щоб їх дитина була самим-самим, а ім'я не повторювалося. Тому вони можуть навіть вигадувати ім'я своїй дитині. Благо законодавство дозволяє батькам нарікати своє дитя, як душа забажає, та працівники Рацсу не має права батьківського бажанням перешкоджати.

Безумовно, люди з унікальними, незвичайними іменами виділяються із загальної маси (хоча б, власне, іменем), але деколи батьки у своєму прагненні до екзотики забувають про малюка і доходять до маразму. Вони наполегливо вивчають сайти, на яких постійно оновлюється рейтинг популярності і поширеності імен, щоб випадково не подарувати своїй дитині таке ж ім'я, як і у тисяч (або хоча б у одного з його однолітків.
Я не буду закликати: «Вдумайтеся, яке майбутнє чекає ваше чадо з тим чи іншим ім'ям! Подумайте про благозвучності імені в поєднанні з прізвищем та по батькові! А які прізвиська придумають вигадники-діти на ім'я вашого малюка? А не співзвучна чи абревіатура імені яким-небудь сторонній слова? (Пригадується мені Лев Олегович Хаймин — ЛОХ!)». Зрештою, вибір імені дитині, — це ваша особиста справа. Однак це не заважає мені крутити пальцем біля скроні, коли я в черговий раз чую, що молода подружня пара «обізвала» свою дочку Еріка Клеенкина, в результаті чого у мене там натерта мозоль... А дражнилку малеча все одно придумає, якщо не до імені, то до чого-небудь іншому «причепиться».