Вибираємо горщик

Я добре пам'ятаю наші висаджування на горщик в дитячому саду — вся група стрункими рядами сидить на цих холодних залізних каструльках...

«Ось горщик порожній, він простий предмет», — співав колись Вінні Пух, але ті часи, коли горщик був простим предметом, здається, пішли в небуття. Зараз різноманітність горщиків просто вражає, часом дивуєшся, як така нехитра конструкція змогла породити таку масу варіантів свого втілення, крім цього за новомодний горщик зараз можна викласти цілком серйозні гроші.
Прийшла пора (у цій статті принципово не будемо зачіпати спірне, на мій погляд, питання, коли саме ця пора приходить) купувати горщик і вашому малюкові? Поговоримо про те,Якими горщики бувають і яким вимогам гарний горщик повинен відповідати.

Безпека. В першу чергу перевірте, щоб горщик був зроблений з нешкідливих матеріалів, особливо це стосується пластмасових варіантів, яких зараз у продажу більшість. Якщо горщик неякісний, його передбачуване вміст може її роз'їдати. Дерев'яний стілець необхідно перевірити на предмет відсутності «задирок» і шорсткостей. Крім матеріалу безпечної повинна бути і сама конструкція, це в першу чергу стосується горщиків, які складаються з двох частин — стільчика і самого горщика, ці частини повинні з'єднуватися легко, без зазорів, щоб дитина не могла защемити шкіру, коли буде сідати.

Стійкість. У цьому сенсі варіант з нашого з вами дитячо-садовського минулого якраз приклад того, як не повинно бути. Горщик повинен мати або спеціальні «вушка», на які дитина ставить ніжки, коли сидить (таким чином, горщик не може перекинутися) або гумові заклепки знизу, на дні горщика, що перешкоджають ковзанню горщика по підлозі, або якісь інші пристосування, що дозволяють горщика зберігати стійкість, навіть якщо малюк буде на ньому соватися.

Зручність.Є два основних варіанти горщика по формі — просто стільчик і у вигляді сідла. Другий варіант в сенсі зручності кращий для малюків, яких на горщик садить мама (самому сісти складніше, так як для того щоб сісти, необхідно перекидати ногу). На такому горщику малюк не може стулити ніжки разом, оскільки між ними є виступ (він же часто служить антиразбризгивателем, див. нижче), часто така конструкція забезпечена ще і підтримкою ззаду, і горщик виглядає дійсно дуже схожим на сідло, в якому малюк відчуває себе комфортніше, ніж просто на стільці. Стільчик ж добре підходить більш старшим дітям, які можуть впевнено сидіти, і анатомічна форма горщика з підтримкою спинки їм вже не так важлива. Дорослій дитині можна запропонувати вибрати самому, та придбати найбільш зручний для нього горщик, на якому йому буде максимально комфортно.

Горщик-непроливайка. Щоб вміст горщика не проливалося необхідно, щоб він був досить глибоким, крім того, цієї же мети відповідають і ті «вушка» з боків, які я вже згадувала вище, або спеціальна «спідничка» по всьому периметру горщика знизу. Коли дитина встає з горщика, він ставить ноги на «вушка» або «спідничку», таким чином, горщик залишається притиснутим до підлоги, навіть якщо, що частенько трапляється, він у процесі засідання на ньому прилип до попі.

Чим тільки не забезпечені сучасні горщики, вибираючи звичайний горщик, можна знайти і музичний центр, і машину з кермом, і симпатичного динозавра з миготливими очима і шевелящіхся вухами, і ігровий центр з п'ятьма різними іграми. Розглянемо деякі корисні аксесуари а також різні горшкові навороти:

Антиразбризгиватель. Цим гучним словом називається лише невеликий виступ спереду, який виявляється між ніжками малюка, коли той сідає на горщик. Цей виступ і допомагає хлопцям, для яких це пристосування найбільш актуально, здійснити всі свої горщикові справи акуратно.

Кришка. Актуально для батьків, які не можуть бути впевнені, що завжди зможуть тут же виливати і мити горщик за малюком. Безумовно, зручно, проте наявність кришки не повинна потурати вашої ліні, потрібно прагнути до того, щоб все-таки відразу наводити чистоту і порядок.

Іграшки.Вважається, що на горщик у вигляді машинки з кермом, який до того ж можна і покрутити, поки сидиш, дитині сідати приємніше. Однак, особисто я (функционалист і прагмат, ви пам'ятаєте, так?) вважаю, що якщо дитина не готова сісти на горщик без додаткових пристосувань у вигляді розважального комплексу, значить йому просто не час сідає на горщик. Крім того, наявність у горщика крім основної ще й розважальної функції, відволікає дитину від процесу, заради якого горщик власне йому і запропоновано. А дитина, на мій погляд, повинен чітко розуміти, навіщо йому це сидіння на горщику, тим більше саме садити на горщик не може бути для нас самоціллю, заради досягнення якої варто було б вдаватися ще й до якихось хитрощів. Та й час, проведений на такому «веселому» і «пізнавальний» горщику істотно збільшується, що шкідливо вже не тільки з психологічної, але і з фізіологічної точки зору.

Те ж саме повною мірою стосується і Музичних горщиків — горщик, співаючий, коли на нього сідаєш, або знаменитими уривками з класики сповіщає, що справу зроблено, це вже перебір. Мені особисто вистачило бурхливого обговорення в колі моїх друзів) теми, як буде в дорослому віці себе відчувати людина, яка звикла з дитинства, що музика супроводжує його туалетні справи. Звичайно, в цьому була величезна частка жарту, проте, я вірю в силу умовного рефлексу і у мене дуже багата уява.