Веселі сценарії для великої компанії

На нашому сайті вже писали про те, як провести день народження самих маленьких.
Сьогодні ми поговоримо про те, як порадувати веселим і незабутнім святом діточок-«дівчат» і «чомучок».

Для дорослих день народження — часто абсолютно звичайний день. Багато давно вже відмовилися від витрат на традиційне свято на користь дорогого подарунка собі коханому. Але для дітей день народження — справді довгоочікувана подія.
Вони чекають подарунків (швидше незвичайних, ніж дорогих), чекають гостей, чекають можливості пограти, чекають дива.
У будь-якому вдалому святі можна виділити три основних складових:

1) Святкове оформлення квартири. Найбільш економічний спосіб — розвісити по квартирі повітряні кулі та картонні розтяжки «З Днем народження!» А можна «розоритися» і на гірлянди, декоративні ліхтарі і світильники.
Якщо банальні варіанти Вам набридли, а на руйнівні шкода грошей, підійдіть до оформлення з нестандартною точки зору: розвісьте по стінах фотографії дитини, зображують його в різні роки життя (у різні дні народження) або зробіть вітальний колаж з Ваших спільних фотографій.
Головна мета оформлення — атмосфера свята, яку попадеш, ледь переступивши поріг Вашої квартири.

2) Смачне і незвичайне частування. Фрукти і солодощі — ідеальна їжа, на думку дітей. Тому можете почекати з червоною ікрою і сервелатами. Зробіть акцент на шоколадний торт, морозиво, банани, яблука, ягоди або легкі салати. І не перестарайтеся з кількістю їжі, що готується, — діти багато не їдять. З іншого боку, напоготові завжди повинні бути фрукти і легкі закуски, щоб малюки могли перекусити під час або після ігор.
Для перекусу добре підійдуть оригінальні бутерброди, які Ви можете створити разом з дитиною. Звичайно, виготовлення подібних творів бутербродного мистецтва вимагає часу і бажання, зате інгредієнти для них потрібні самі звичайні: ковбаса, сир, огірки, маслини. А вже ефект, вироблений такими бутербродами, напевно порадує і Вас, і дитини.
Не ставте на стіл великі страви з салатами або гарячим, краще запропонуйте кожній дитині власну тарілку з частуваннями.
Оформіть стіл різнокольоровими серветками і небьющимися аксесуарами: вазочками, кубиками, статуетками. Порцеляновий сервіз малюкам ні до чого, набагато практичніше і веселіше сервірувати стіл яскравими і недорогими чашками і салатники (можна навіть пластиковими).

3) Цікаві розваги. Заздалегідь разом з дитиною підготуйте іграшки, фотографії, книжки, які покажіть гостям. Продумайте музичний супровід свята, вирішите, де у Вас буде зона танців та ігор.
Якщо готуєте конкурси, придбайте усім учасникам пам'ятні подарунки: брелоки, кольорові олівці, фломастери, розмальовки. Це не зажадає серйозних вкладень, зате стане незабутнім плюсом Вашому святу.

Цікавіше всього проходять свята, в яких є своя логіка, свій сценарій.

Наприклад, Ви можете організувати замість звичайного дня народження Тропічну вечірку.
Всім гостям при вході Ви роздасте сомбреро і гірлянди з квітів на шию, увімкніть веселу латиноамериканську музику і будете разом з дітьми розучувати танцювальні па з «Макарена» або «Ламбади».
Конкурси для такого жаркого свята теж потрібні тропічні: збір бананів на швидкість, кидання апельсинами в кошик і т. д. Можна підготувати інтелектуальні завдання типу «вгадай, яка тварина (тропічний фрукт) зображені на картинці?»

Весело проходить Свято улюблених казок. Для проведення казкового дня народження потрібно заздалегідь розподілити ролі між дітьми (можна зробити це за допомогою ромашки з відривними пелюстками, на кожному з яких було написане ім'я казкового героя).
Складіть і розіграйте разом з дітьми подання, в якому несподівано зустрінуться герої різних казок і спільно будуть вирішувати задачки, розфарбовувати картинки, відгадувати загадки, брати участь у конкурсах співаків, читців і танцюристів.

А можна на один день перетворити Вашу квартиру в Чарівну країну пригод. Складіть якусь легенду, наприклад, про зачарованому святковому торті, який дістанеться тільки тим, хто подолає всі перешкоди.
Іменинник і гості разом пройдуть по дорозі випробувань, на якій їм зустрінуться і загадки, і випробування спритності і кмітливості.

І наостанок корисні посилання для батьків, які вирішили порадувати свого малюка незабутнім святом:

Сценарії свят.
Корисні ідеї щодо проведення дня народження, конкурси та загадки.
На цьому ж сайті, до речі, можна завантажити вітальні листівки та запрошення для гостей.
Розмальовки для скачування.

Підійдіть до організації дня народження творчо та с душею, і нагородою за Ваші старання і приготування будуть радість і гордість іменинника і захоплення юних гостей.