Важливі питання про підгузки

Коли народилася моя донечка, підгузники тільки починали завойовувати серця мільйонів батьків у всьому світі і були дорогим задоволенням. Я не кажу про ті марлеві, незручні ганчірочки, які називають підгузками наші мами і бабусі (якраз в такі ми і «кутали» доню). Хочу написати про диво-дивне — підгузники одноразові у формі трусиків, які зараз часто іменують памперсами (за назвою самого популярного виробника дитячих підгузників).
З їх появою життя матусь помітно полегшилося, але з'явилося і безліч міфів, заборон і застережень стосовно використання, створюваних, як мені здається консерваторами. Ось про цих «сторони» підгузника я і пропоную поговорити.

Багато хто напевно стикалися з бажанням бабусь щільніше спеленать-зв'язати крихту, нібито у діточок, яких не туго сповивають, ніжки будуть криві. У подібному ж звинувачували і підгузки. Потрібно сказати (хоча, думаю, що ви і самі здогадуєтеся), що це повна маячня. Обидва моїх дитини росли і без сповивання, і в підгузках, повірте, ніжки обох від цього нітрохи не повикривлялися.

Ще один міф — підгузники протипоказані хлопчикам, оскільки можуть викликати чоловіче безпліддя надалі (і все із-за перегрівання яєчок тощо).
Саме по собі безпліддя може мати багато причин. І якщо ви проконсультуйтеся з хорошим урологом, він скаже, що підгузки в їх число не входять. Звичайно, краще підстрахуватися і дотримуватися правила «експлуатації», в іншому ж випадку підгузник все де навряд чи призведе до безплідності, але викликати ряд дерматологічних проблем може легко.

Що ж стосується перегріву, температура всередині одноразового підгузника точно така ж, як і всередині марлевого (доведено науковими дослідженнями). Крім того мокра тканина набагато більш неприємна і холодна, значить підгузник — є не тільки полегшення життя матері, яка звільняється від постійного прання пелюшок, але і комфорт для малюка.

Черговий міф — підгузники викликають попрілості, подразнення шкіри і алергію. Щодо алергії — почасти правда: викликає її, звичайно ж, не сам підгузник, а речовини, що входять до його складу або поливолокно. Тому алергенним діткам краще купувати підгузники без всяких добавок (крем із соку алое, зволожуючі компоненти, екстракт ромашки тощо).
А ось попрілості або пелюшковий дерматит виникають швидше від неправильного використання, а не від власне підгузника. Скільки разів нашим молодим матусям будуть твердити, що малюкам не можна надягати підсушені, але не випрану після попереднього використання білизну? Нещодавно я зіткнулася, на мій погляд, зовсім кричущим фактом: деякі особливо «просунуті» матері примудряються підсушувати на батареї... памперси! Як же після такої «гримучої суміші» на попі дитини не з'явиться почервоніння і роздратування?!
А ще один рекламний трюк: «міняйте підгузник, як тільки він стане важким». Якщо за раз малюк видає «порцію» приблизно в 30 мл, то скільки ж він повинен написати, щоб підгузник став важким? От і бачиш іноді картинку, як по вулиці ледве шкандибає малюк, а в нього між ніг, набагато нижче колін теліпається якийсь мішок, з-за якого ніжки разом не зводяться.

Існує думка, що дітей, які виросли в памперсах, важко привчити до горщика. Тут я не беруся нічого коментувати. Можу лише сказати, що мій син, який носив підгузники набагато частіше, ніж дочка (але не постійно, а на прогулянці, в поліклініку або в гості, в решту часу ми просто користувалися повзунками) почав ходити на горщик пізніше, а дочка після 8 місяців не забруднила ні одних штанів. Так що, можлива правдивість цього переконання.