«Вагітний» гардероб: інструкція по застосуванню

Мода рухається вперед семимильними кроками. Раніше було модно худнути, а сьогодні — поправлятися! Причому не аби-коли, а в області живота, тобто вагітніти.

Глянцеві журнали рясніють фотографіями знаменитостей «в положенні», їх ненароджені діти вже стають супер-знаменитостями. Світ охопила бебі-бум! Але і нам, звичайним громадянкам, не хочеться відставати від пузатої тусовки. Не хочете вдарити в бруд обличчям? А точніше, животом (якщо такий вже досить видно). Для цього прочитайте наступну інструкцію.

Одна з сучасних фішок в гардеробі вагітної жінки — жилет. І не важливо, який він буде: трикотажний, в'язаний, з відкритою спинкою, на шнурках або на одному гудзику — головне, щоб він був! Як виріб універсальне, жилет прослужить вам всю вагітність.
До речі, оголювати спину нині модно, як і не ховати свої 100 з гаком сантиметрів в області талії. Вагітність — це красиво! Животик — це перевага, а не недолік! Тому і брюки для очікують поповнення шиються з низькою талією, підкреслює вже не стрункі форми.
І якщо раніше матусі вибирали моделі ширше, бажано з запахом, на кокетці, в стилі ампір (відрізні під грудьми і розширюються донизу), щоб приховати животик, то сучасні «ожидательниці», навпаки, виставляють на загальний огляд свою гордість, вибираючи щільно облягаючі моделі, які не мають нічого спільного з безрозмірними хламидами наших бабусь і мам.
Дизайнер однієї марки одягу для вагітних сказала: «Якщо ви не помічаєте, де кінчається одяг і починається жінка, значить, одяг занадто мішкувата» — і я з нею повністю згодна. Я не прихильниця оголеного животика «напоказ», але при цьому думаю, що вагітність — зовсім не привід з ніг до голови кутатися в чохол для газонокосарки.

Бажано, щоб ансамбль вагітної був витриманий в одній колірній гаммі (не плутати з речами підібраними тон в тон), що створює цілісний образ і... стрункішою. Однак пам'ятайте, що одноколірну палітру прийнято розбавляти. Тут на допомогу можуть прийти яскраві аксесуари (прикраси, шарфи, сумочка і т. д.).

Часто майбутні мами не можуть носити свою звичну взуття навіть на низькому каблуці або зовсім без нього, оскільки з-за набряклості ніг вона стає занадто тісною, а нога збільшується на половину або навіть на цілий розмір. Більш того, деякі жінки не повертають колишній розмір ноги навіть після народження малюка. Рідина, що утримується організмом — всього лише частина пояснення цієї проблеми. Інша частина криється у виробленні в період вагітності гормону релаксину, завдяки якому розтягується чашоподібна порожнину (що полегшує проходження дитини під час пологів).Тому при розширенні стегон відбувається і збільшення ступень.
Ще одне «нововведення» — зміщується центр ваги й підвищується гнучкість суглобів ведуть до того, що майбутній мамі все важче стає тримати рівновагу. Яке вже тут дефіле на шпильках! Проте зовсім відмовлятися від підборів не варто — можна вибрати взуття на невисокому стійкому каблуці (2-3 см) і з зручною, широкою колодкою. А ось від шнурків краще відмовитися: сама намучилася зав'язувати їх на дев'ятому місяці!

Багатошаровість — один з козирів при формуванні вашого зовнішнього вигляду. Оскільки обмін речовин вагітної збільшується відсотків на 20, то це означає, що ви можете знемагати від спеки, коли інші тремтять від холоду. Тому краще одягати кілька шарів одягу (наприклад, сукня, а зверху кардиган або жакет; доповненням до блузки і брюк може послужити светр і т. д.). Але не дуже захоплюйтеся — надлишок шарів може надати вигляд неохайний. Перегрівання допоможуть уникнути речі з натуральних тканин, одяг світлих тонів.

Напевно, практично у кожної жінки «в положенні» в гардеробі є штани для вагітних з еластичною вставкою на животі, з боків або на регульованої гумки, що дозволяє їм адаптуватися до мінливих пропорціям тіла. Така любов до штанів визначається декількома факторами: зручністю, актуальністю в будь-якому сезоні, широким вибором, відмінним зовнішнім виглядом.
Верх «вагітних» спідниць конструюється приблизно за тим же принципом. Вони виглядають не менш красиво і жіночно (моєму смаку особливо милі спідниці типу «татьянка» — прямого крою, з великими накладними кишенями, всякими зав'язками, ремінцями, застібками, на куліске або гумці по талії). Однак спідниці (особливо довгі) менш зручні в русі, можуть «задиратися», прилипати до колготкам і перекручуватися. Частково цю проблему може вирішити вибір спідниці на підкладі.

Кілька слів про «верху». В його якості можуть виступати блузки, светри, штани, водолазки і т. д. Сучасні модні тенденції, свідчать, що одяг має підкреслювати і облягати жіночі принади (навіть округлі), призвела до того, що і одяг для вагітних стає якщо не повністю обтягує, то полуприлегающей, невеликих обсягів.
Особливо це стосується трикотажних і в'язаних виробів. Не пам'ятаю, хто сказав слова про те, що в'язана річ, тим краще, ніж вона мініатюрніша. Тому не слід купувати светр на три розміри більше вашого рідного. Трикотаж і без того чудово тягнеться, а ще набагато менше мнеться порівняно із звичайною тканиною. У в'язаній моди для вагітних і раніше, у фаворі велика в'язка, горизонтальні та діагональні смуги, скандинавські мотиви і хутряна обробка.

Порада: доповніть гардероб простим прямим трикотажним платтям — воно дає необмежені можливості для експериментування і дозволяє в будь-якій ситуації виглядати стильно. Особливо актуальне воно буде в тому випадку, якщо ви не можете собі дозволити розщедритися на хоча б одну зручну та стильну штучку «для виходу».
Одяг на свої «вагітні» габарити можна знайти у відділі для повних жінок і використовувати на свій розсуд (особливо на пізніх строках). Крім того, одяг для повних дешевше одягу для вагітних, що також важливо.