Що потрібно зробити перед спробою завагітніти? (2)

У першій частині статті ми поговорили про користь фолієвої кислоти та про шкоду сигарет, алкоголю і кави.

Що ж ще потрібно зробити перед тим, як завагітніти?

Заповніть свій холодильник корисними продуктами

За двох поки є необов'язково, але ви вже зараз повинні вибирати найбільш корисні і поживні продукти, щоб до моменту вагітності ваш організм мав у запасі всі необхідні поживні речовини. Намагайтеся вживати, щонайменше, 300 гр. фруктів і 500 гр. овочів щодня, а також достатню кількість цільнозернових злаків і багатих кальцієм продуктів, таких як молоко і йогурти. Якщо ви фанат риби, то починайте стежити за тим, що ви їсте. Незважаючи на те, що риба — чудовий джерело протеїну, певні види, такі як акула, риба-меч, королівська макрель і кафельник (гребнеголов), містять занадто багато ртуті, яка у великих дозах може пошкодити мозок вашого малюка. Так як ртуть здатна накопичуватися в організмі і може зберігатися там більше року, вам краще уникати вживання багатої ртуттю риби, коли ви намагаєтеся зачати дитину. Замінюйте її двома порціями (близько 340г) в тиждень риби з низьким вмістом ртуті, наприклад лососем або легким консервованим тунцем.

Сходіть до стоматолога

Практика показує, що періодонтит, бактеріальна інфекція, що вражає тканини, що оточують корінь зуба, і зв'язки, що підтримують зуби, може призвести до передчасних пологів і народження маловагих дітей. Велике дослідження виявило, що ймовірність народження недоношеної дитини у вагітних жінок з періодонтитом в сім разів більше. Інше дослідження показало зв'язок між захворюваннями ясен і підвищеним ризиком прееклампсії (ускладнення при вагітності, що проявляється підвищеним тиском, набряками і протеїнурією (присутність протеїну в сечі)).Ускладнює ситуацію той факт, що гормональні перебудови під час вагітності можуть зробити вас більш сприйнятливою до захворювань ясен. Підвищення рівня прогестерону і естрогену змушує ясен по-іншому реагувати на бактерії зубного нальоту, що витікає в набряклі, кровоточать і хворобливі десни. Гарна новина полягає в тому, що жінки, які займаються здоров'ям своїх зубів і ясен ще до зачаття дитини, знижують свої шанси загострення зубних хвороб під час вагітності. Відвідайте вашого стоматолога для профілактики зараз, якщо ви ще не зробили це за останні півроку.
З'ясуйте, коли у вас відбувається овуляція

Деякі жінки просто перестають застосовувати протизаплідні засоби, коли вони готові завести дитину, і надають долю вибирати, коли їм завагітніти. Інші віддають перевагу більш свідомий підхід і точно розраховують день овуляції. Використовуйте калькулятор овуляції (http://www. ma-ma. ru/ru/service/calc_ov. php) для приблизного розрахунку. Для більш точного розрахунку починайте будувати графік вашої базальної температури тіла (БТТ) і фіксувати зміни піхвових виділень (цервікального слизу).Відстежуючи ці показники протягом декількох місяців, ви зможете приблизно визначити, коли в кожному циклі у вас відбувається овуляція. З метою досягти точної оцінки вашої температури, вимірювати її вранці, перш ніж встати з ліжка, з допомогою спеціального термометра, який можна купити в аптеці. Вам також можуть допомогти прилади для обчислення овуляції, які визначають рівень гормонів у вашої сечі або фіксують зміни вмісту солей у слині або на шкірі, які говорять про те, що скоро повинна відбутися овуляція. Такі прилади продаються в аптеках, правда коштують вони досить дорого: від 500 до 1500 рублів за цикл.

Примітка: вище знаходиться адаптований переклад статті,«Twenty things you should do before you try to get pregnant»