Що дає майбутньому татові присутність при пологах?

Кожен люблячий чоловік надає істотну допомогу і підтримку дружині в період вагітності, але так важливо для нього присутність при пологах? Існує думка, що це видовище може знизити сексуальний потяг чоловіка. Та й не всі жінки хочуть, щоб коханий чоловік бачив їх в настільки непривабливому вигляді. Ці упередження добре відомі і служать цілком переконливим аргументом, щоб не брати чоловіка на пологи. Ну а тепер поговоримо про ті плюси, які є і для нього у випадку присутності при пологах дружини.

· 1. Батьківський інстинкт. Саме під час присутності на пологах, коли чоловік стає свідком важкого і таємничого процесу народження його дитини, і зароджується батьківський інстинкт. Чоловіки починають відчувати себе такими ж необхідними дітям, як і матері, і няньчаться з дитиною нітрохи не менше і не гірше подружжя. Чоловік усвідомлює радість від народження малюка зовсім по-іншому, не так, як якщо б він прийняв звістку про події, перебуваючи вдома. Він з перших хвилин починає вважати себе справжнім батьком, як ви — матір'ю.

· 2. Прихильність до дружини. Чоловік розуміє, в яких муках народилася дитина і ще більше прив'язується до своєї дружини. Побачивши і відчувши страждання дружини, він з усіх сил буде жаліти її і намагатися допомогти. Спогади про пологи чоловік збереже на все життя, і улюблена в його очах залишиться справжньою героїнею, заслуговує великої любові і поваги.

· 3. Зміцнення сім'ї. Психологічно підготовлений до присутності при пологах чоловік ніколи не сприйме цей процес як щось потворне або лякає. Він спонукуваний бажанням допомогти дружині, разом з нею чекає успішної розв'язки подій. Чоловік може перебувати поруч з коханою, тримаючи її за руку — не обов'язково спостерігати, як здасться голівка дитини. В унісон пережиті емоції зроблять близьких людей найріднішими, і ще міцніше скриплять зв'язують їх пута.

До речі, присутність на пологах віталося і в старовину. Тоді жінки народжували, сидячи на колінах у чоловіка. Роль чоловіка полягала в тому, щоб не тільки заспокоювати і пестити жінку, але і всім своїм виглядом зображати такі ж страждання, як і в неї. Іноді чоловік так входив у роль, кричачи і корчачись від уявної болю, що по-справжньому починав відчувати «перейми». Втім, жінкам це дійсно допомагало! Та й сьогодні в багатьох країнах чоловіки вважають своїм обов'язком бути поруч з дружиною при пологах, хоча б для того, щоб просто підтримати її, а після народження малюка самому перерізати пуповину.
Однак, якщо ваш чоловік не готовий витримати такі випробування, так і ви набагато спокійніше будете себе відчувати в оточенні медичного персоналу, то залишайте дружина вдома або, на худий кінець, в коридорі. Нехай побачить вас і дитини тоді, коли все благополучно закінчиться. А якщо ви ставитеся до категорії жінок, які звикли ділити всі переживання, сумніви, турботи і тривоги з коханим чоловіком і потребу в його присутності — тоді кличте чоловіка в пологову палату.