Ранній розвиток (частина 2)

Продовжуємо розмову.
Правило п'яте. Не варто гидувати професійною допомогою.
Хоча зловживати нею теж не варто. Мова йде про різноманітних гуртках, де з Вашим малюком буде займатися професійний педагог. Однак не варто повністю перекладати на плечі стороннього свою ношу. Справа в тому, що цінність будь-якого заняття полягає насамперед у тому, що воно зближує батьків і дитини, дозволяє з користю і цікаво провести час. Тому не варто вважати, що якщо Ваш малюк записаний десяток гуртків, Ви повністю виконали свій батьківський борг. Все-таки, куди більше користі для дошкільника принесе спільне, нехай і не дуже корисне проведення часу з батьками.
До речі, в даний час знайти компроміс дуже просто: існує безліч гуртків, в яких діти займаються разом з батьками. При цьому повірте задоволення на таких заняттях другі отримують не менше, ніж їхні неповнолітні діти.
Правило шосте. Іграшок може бути багато.
В даний час іграшкова індустрія пропонує просто колосальний вибір різноманітних розвиваючих посібників. Але ось що цікаво, діти чомусь воліють підручні засоби всім самим навороченним іграшок. Нехай вас це не засмучує. Дитина інтуїтивно почуває, що для нього є благо. Батьки, часто реалізовуючи свої дитячі мрії, наповнюють дитячі кімнати тисячею всіляких іграшок, в той час, як психологи говорять про шкідливість подібного явища. Адже куди корисніше, якщо дитина використовує свою уяву в іграх, пристосовуючи для своїх занять звичайні речі. Це допомагає йому знаходити нестандартні рішення, вихід зі сформованих ситуацій і т. д. Я зовсім не закликаю Вас не купувати дитині іграшок (крайність, як і будь-яка інша, що приносить шкоду, ніж користь), я кажу про помірність у своєму прагненні зробити життя дитини радісніше. Тим більше, що перебір з іграшками призводить до того, що втрачається радість від їх отримання. Не позбавляйте дитину можливості мріяти. Нехай куплена річ буде дитиною «виношена», адже часом очікування куди приємніше, ніж сама покупка.
Правило сьоме. Немає ніяких правил.
Слідуйте за своєю дитиною, а не за супермодної методикою. Можна використовувати елементи будь-розвиваючої методики, яка Вам більше подобається або навіть їх усіх. При цьому завжди потрібно орієнтуватися на дитину, слідуючи за його інтересами і захопленнями. Довіряйте своїй інтуїції, адже Ви знаєте свого малюка куди краще, ніж хто б то не було. Пам'ятайте, що метою будь-якого заняття є не отримання якихось результатів, а процес, спільне проведення часу, яке робить Вас ближче до вашому малюкові. Саме з таких моментів і складаються дитячі спогади, і тільки від вас залежить, якими вони будуть.