Пускаємо носом бульбашки

Хочу відкрити вам один дуже страшний секрет: виявляється, маленькі діти не вміють сякатися. Тому питання, як допомогти дитині трохи продихатися, хоча б для того, щоб він зумів взяти груди або пляшечку хвилює багатьох батьків. І, правда, подумайте самі, якби ви були на місці немовляти, хіба вдалося б вам терпимо ставитися до головного болю, що супроводжує нежить, неможливості взяти пустушку, і неможливість нормально поїсти. Дорослі, для яких створено безліч різноманітних лікарських засобів, страждають від закладеності носа, а що вже тоді говорити про наших малюків
Отже, якщо ваш малюк став мило хрюкати носиком, то варто задуматися, а чи не є це першим тривожним ознакою насувається лиха. Не знаю, чи є це загальною статистикою, але у нас це завжди відбувалося так: вночі ми хрюкаем, а вранці вже щосили пускаємо носом повноцінні бульбашки. Отже, що можна зробити:

Подбайте про температурі повітрі і в приміщенні. Сухе повітря, як і зайве тепло, сприяє засихання сопелек, і тоді дихати малюку стане ще важче. Як можна частіше провітрюйте кімнату, і намагайтеся, щоб температура в ній не перевищувала 22 градусів. Промивайте ніс Аква-Марісом (або іншим засобом, рекомендованим педіатром), щоб не допустити засихання.

Дуже популярними серед мам вважаються такі препарати, як «Називін для дітей», «Назол-Бебі» та інші Судинозвужуючі засоби. Так, вони дають досить сильний і швидкий ефект, але хотілося б застерегти молодих матусь від надмірного їх використання. Так, у Володі через мою недосвідченість в застосуванні таких засобів почалися носові кровотечі. Тому чітко дотримуйтесь інструкції до препарату і не захоплюйтеся.

Взагалі, перед тим як закопувати малюкові щось лікувальний, бажано трохи прочистити ніс. Для цього можна скористатися Аспіратором, який продається практично в будь-якій аптеці. Його використання також вимагає певних навичок. Для початку посадіть малюка до себе на коліна. Затисніть йому одну ніздрю, стисніть аспіратор і вставити його в носик. Аспіратор повинен знаходитись у вертикальному положенні. Далі м'яко відпустіть грушу і сопелькі самі опиняться в аспираторе. Є ще один дієвий, але остаточно жорсткий варіант промивання носа. Відразу скажу, що він призначений тільки для упевнених в собі мам і тільки тоді, коли без промивання дійсно не обійтися.

Коли я відпочивала в будинку відпочинку, одна мама наочно продемонструвала мені Наступний спосіб: У теплу воду додається сіль, ми робили звичайної кухонної, щоб вода була дуже солоною, а якщо дивитися по науці, то на склянку теплої води потрібно 1/3 чайної ложки морської солі. Берете аспіратор і наповнюєте його отриманим розчином. Потрібно врахувати, що малюки ще не розуміють, що цю бяку треба спльовувати, тому кладете малюка на бік (на свої коліна), однією рукою тримайте голову, другий аспіратор і обережно (!!!) вприскиваєте солону воду у верхню ніздрю. Бажано поставити під щоку дитини миску, в яку він відкашляє соплі. Потім перевертаєте його на інший бік і повторіть процедуру. Щоб дитина все-таки не наковтався сопелек і води, покладіть його на животик і, при необхідності, додатково відсмокчіть аспіратором. Небажано використовувати для подібної процедури звичайний шприц, так як він дає більш сильний напір розчину. Володя після цього спав всю ніч, а вже, скільки гидоти з нього вийшло....
АЛЕ!!!! Чому я кажу, що це метод лише для досвідчених мам. У першу чергу тому, що це дуже стресовий захід і для мами і для малюка. А по друге, недарма всім відомий лор, також називається ухогорлоносом. Адже носик дуже близько розташований до вух, і наші неправильні дії по лікуванню носа з допомогою такого промивання можуть спровокувати ще більші проблеми, ніж нежить.

А взагалі є таке гарне спостереження: Лікування нежить проходить за тиждень, а не лікування через 7 днів. Удачі Вам і не хворійте!