Принципи довірчих відносин з дітьми

В книзі («Ігрова терапія: мистецтво відносин») одного психолога — дитячого терапевта, що працює з дітьми в рамках ігрової терапії, Р. Лендрета — описані кілька принципів, які сповідують усі ігрові терапевти при роботі з дітьми. Саме завдяки цьому підходу до спілкування з дітьми ігрових терапевтам вдається побудувати з їх маленькими клієнтами довірчі відносини, які стають ключем до що відбувається в дітях позитивні зміни.Я сама читала книжку, ще навчаючись в університеті, тоді, десять років тому, у мене не було ні власної дитини, ні досвіду роботи з дітьми, але вже тоді я здивувалася тому, наскільки часто батьки, вихователі, вчителі і просто дорослі, навіть не мають відношення до конкретного дитині, примудряються порушувати ці прості правила...

Діти-це не маленькі дорослі, і кожен дорослий, має справу з дітьми, повинен налаштувати себе на те, що діти — інші. Вони по-іншому розуміють, сприймають і думають.

Діти — люди, вони так само як ми здатні до глибоких емоційних переживань і болю, і радості. Багатьом дорослим, на жаль, здається, що діти це речі, причому їх речі, їх власність, і тому з ними обходяться відповідним чином, керуючись власною волею, а не волею самої дитини.

Діти унікальні і кожен з них гідний поваги. Унікальність дітей не залежить від їх поведінки, від того, чи подобається вам це поведінка чи ні, дитина гідний поваги за замовчуванням, тобто за те, що він представляє собою, за свою індивідуальність та унікальність. Кожна дитина-це особистість, причому він не стає особистістю по досягненні певного віку або по задоволенню якимось критеріям.

Діти мають право на мовчання, і ми повинні поважати право дитини не розмовляти.

Діти витривалі, і вони володіють величезними здібностями до подолання перешкод і несприятливих обставин свого життя. Всі діти, як правило, щасливі та енергійні, і їх енергії і позитивного настрою зазвичай вистачає на те, щоб подолати різні негативні життєві ситуації. Однак завдання дорослих полягає в тому, щоб робити дітей щасливими. Кожен день. Навіть якщо дитина живе в дуже складних обставинах і несприятливій атмосфері, в його житті повинні існувати оазис спокою і терпіння, а дорослі повинні бути уважніше і обережніше до переживань дитини.

Діти мають вроджену тенденцію до зростання і розвитку, вони мають внутрішньої інтуїтивної мудрості. Зріст дитини не можна прискорити. Якщо квапити дитину виконати всі завдання і швидше стати дорослими, він втрачає радість життя, так властиву всім дітям.

Діти здатні до позитивного управління власною діяльністю, вони здатні творчо взаємодіяти з власним і навколишнім світом.