Поділ за типами сприйняття – дитина звуку

З самого свого народження дитина звуку гучно заявляє всім навколишнім, що він неординарна особистість, що володіє високими артистичним здібностями.
Чудово розвинений музичний слух дозволяє цим малюкам відтворювати звуки будь-якої складності: гудіння пральної машини або «Місячна соната» Бетховена. Саме з звуконаслідування починається і «мова» дитини звуку.
Будучи природженим актором, дитина «приміряє» на себе різні ролі: спокійний і розважливий у спілкуванні з папою, він може бути гучним забіякою з друзями, добросердих ангелом у відносинах з вихователем, нестерпними капризухою при мамі, а для бабусі і зовсім «припасе» щось особливе.

Не дайте себе провести і в тому випадку, якщо сьогодні ваше дитятко, яке ще вчора загорілася бажанням у що б то не стало отримати новенький іграшковий автомобіль, раптом з хуліганистого задираки перетворилося в скромного тихоню, або пашить здоров'ям пару годин тому карапуз раптом ненароком став відчувати себе вкрай погано, як тільки почув про дитячий садок.
Діти звуку починають говорити досить рано, але зовсім не дбають про якість своєї мови, довго сюсюкають і перекручують слова, зате говорять без угаву і часто потребують допомоги логопеда.
Зазвичай вони люблять, коли їм читають вголос, обожнюють слухати диски з казками та дитячими пісеньками, але пізно починають читати самі. При навчанні читання та письма часто стикаються з проблемами. Можна позайматися з такими дітками по кубиках Зайцева, де малюків може залучити те, що літери проспівувати на різні мелодії. А ось нелюбов до різних схемах і таблицях у дитини звуку не викорінити, тому при заняттях за методикою Зайцева не наполягайте на студіюванні схем, тим більше що для дуже чутливих дітей звуку насильство неприйнятне ні в яких формах. Рано чи пізно дитина все ж освоїть грамоту, нехай дещо пізніше інших дітей.

Дуже вразливий дитина звуку погано спить, якщо подивиться фільм жахів з книг не виділяє захоплюючі пригоди, йому більше по душі розповіді про тварин або «Малюк і Карлсон», але прийде час і для «Трьох мушкетерів».

Оскільки образне мислення у таких хлоп'ят переважає над аналітичним, то і на заняттях, що вимагають «включення» кмітливості та логіки, діти звуку можуть відставати від однолітків. Не варто засмучуватися: зате у вашого малюка є такі таланти, які дано не багатьом! І з часом він здатний наздогнати і навіть випередити інших, здавалося б, більш успішних дітей. Просто треба зробити так, щоб ще в ранньому дитинстві не прищепити йому відрази до навчання, і тоді в старших класах дитина «візьме своє».

Дитина звуку дуже потребує підтримки батьків, які будуть поблажливими до невдач дитини і допоможуть адаптувати стандартну програму до нестандартного мислення дитини.
Наприклад, опинившись в іншому мовному середовищі, дитина звуку з легкістю володіти іноземною мовою, а на звичайних шкільних уроках навряд чи досягне успіхів на цьому терені. Інший варіант — касети або диски з мультиками і пісеньками іноземною мовою. Пам'ятайте, що на слух, без звичного зазубрювання, дитина звуку з легкістю схоплює будь-який матеріал.

Артистизм і музикальність цих малюків виявляється, що йдеться, змалку. Їх з радістю приймуть в будь-яку танцювальну або музичну школу. Однак, не поспішайте з цим: вашого обдарованої дитини, який клацає музичні ази, як горішки, будуть навантажувати так, що почавши заняття в 5 років, до семи він буде змушений грати настільки складні твори, до яких просто не готовий. А постійна концертна або конкурсна діяльність може призвести неврівноваженого дитини звуку до нервових зривів.
Тому, якщо малюк не мислить свого життя без музики, для початку запишіть його в колектив, де немає жорстких вимог.

Ще одна пристрасть дітей звуку — театр. Швидше за все, це буде театр одного актора, де малюк буде виступати ще і режисером, і сценаристом, і костюмером. У таких діточок чудова слухова пам'ять, вони пам'ятають напам'ять безліч пісень і віршів, і з задоволенням будуть влаштовувати домашні концерти для всіх бажаючих.

До логічних ігор, технічним новинкам і конструкторам діти звуку зазвичай байдужі, зате як дівчатка, так і хлопчики із задоволенням грають в ляльки, а якщо ляльок немає, то акторами їх уявлень можуть бути олівці, ложки та інше, чужа під руку.