Поділ за типами сприйняття – дитина слова

Як складно часом буває нам, батькам, прийняти у своїх дітях те, що вони не схожі на нас. Ні, ми з легкістю смиряємось з синочком — брюнетом, хоча чекали світловолосу Машеньку, а зелені оченята дитини обожнюємо нітрохи не менше карих татусевих. Але нам важко прийняти небажання малюка читати, коли ми самі вже чотири віршами зачитувалися Агнії Барто, відмова дитини від прослуховування класичної музики, хоча мама працює викладачем музичної школи і т. д.
Виявляється, мова тут йде навіть не просто про небажання, а тим більше прагненні дитини допекти вам, зробити наперекір. Важливу роль відіграє канал сприймання, який дитина використовує для самовираження, і з допомогою якого отримує інформацію. Такими каналами є колір, звук, слово і знак.
Звичайно, індивідуальність кожної людини не можна втиснути в рамки класифікацій, малюка часто неможливо беззастережно віднести до тієї чи іншої групи, можливо, що в рівній мірі особистість малюка визначають різні типи сприйняття. Але якщо уважно придивитися, то можна виявити той канал сприйняття, який є для дитини домінуючим. Так, наприклад, про мого сина психологи сказали, що він відноситься до групи дітей слова. Коли я уважніше ознайомилася з даною теорією, то не змогла з цим не погодитися, оскільки всі описувалося точно про Альошу.

ДИТИНА СЛОВА
Такі дітки починають рано говорити і володіють не за віком розвиненою промовою. Причому дитина починає говорити не імітуючи окремі слова, а відтворюючи потік, з якого з часом виокремлюються назви предметів, дії і т. д.
Добре копіюючи мова, такий малюк тягнеться до спілкування з дорослими, але якщо з ним часто спілкуються діти його віку (наприклад, в садку чи є брати-сестри погодки), то може надовго затриматися на стадії «дитячої» мови. Тому такі діти більш всіх інших потребують розмовах без сюсюкання, а також у довгих задушевних бесідах.
Хоча дитина слова починає рано самостійно читати, тим не менш, він дуже любить, щоб йому читали дорослі (так він удосконалює свою мову) і довго потребує.
Ці діти легко засвоюють іноземні мови, причому краще обрати для них метод занурення. Мовна середовище для них набагато зрозуміліше і комфортніше, ніж заучування граматики слів. Але володіючи від природи високою грамотністю, рідною мовою вони пишуть без помилок, навіть не знаючи правил.

Не можна сказати, що у дітей слова немає здібностей в точних науках, однак проблеми виникають часто. Вони «зациклюються» на тексті — світ цифр і схем для них складний. Тому ще до школи потрібно навчити дитину основним математичним поняттям: число, кількість, навички рахунку, а також частіше вирішувати задачки і грати в логічні ігри.
Слово для цих діточок має велику вагу. Один раз сказане вони візьмуть на віру і запам'ятають надовго. Тому вони до останнього будуть вірити в Діда Мороза, а якщо ви скажете, що малюк не зросте, якщо не буде їсти цю противну геркулесову кашу», то, принаймні, постарається, її з'їсти.

Діти слова часто позбавлені азарту, не люблять грати в ігри на основі змагального моменту, не часто домагаються успіхів у спорті, зате можуть вести бесіду на теми багато і з насолодою займаються хитромудрими іграшками.
Зазвичай обирають собі приятеля з таким же складом характеру, а якщо підшукати одного не пощастити, то можуть «завести» віртуального дружка, про який ви вислухайте чимало дивовижних історій. В цьому немає нічого страшного, але якщо ви помітите, що малюк настільки занурений в уявний світ, що не помічає того, що відбувається в реальному житті — підшукайте йому гідну компанію.

Ще діти слова схильні до брехні, правда безневинного і безкорисливого, але настільки витонченим, що часто «проводять» навіть дорослих.

Ви не дізналися в «дитині слова» свого малюка?
Можливо, він просто по-іншому сприймає світ, ось так: дитина звуку, дитина знака, дитина кольору