Поділ за типами сприйняття – дитина кольору

Здається, що ці дітки народжуються з пензлем у руках. Шедеврами чада покривається весь доступний простір: шпалери, ручки і ніжки, постільна білизна та пол...

Малюнок для них — засіб вираження себе як особистості, а також спосіб зв'язку з зовнішнім світом. Хоча, як це не дивно, саме про дітей кольору часто говорять, що вони погано малюють, оскільки колірної і графічний образ, створюваний у малюнках, настільки мальовничий і достатній, що вони не прагнуть його конкретизувати, промальовувати деталі реальних предметів.
Довго залишаючись прихильниками «абстрактного мистецтва», тим не менш, вони з легкістю оволодіють художньо технікою (якщо направити заняття з дитиною в це русло), оскільки у них з самого раннього дитинства чудове відчуття кольору та композиції.

Хоча років до 10-12 таких дітей не слід вчити професійним прийомам живопису, вимагати дотримання пропорцій, це може призвести до повної відмови від занять творчістю і до проблем неврологічного характеру. Пам'ятайте, що в малюнку полягає весь дитячий світ, і не слід втручатися в нього зі своїми догмами і законами.
В цілому ж діти кольору врівноважені, мають гарну нервовою системою, можливо тому, що легко вихлюпують свої негативні емоції в малюнку. Такі діти зазвичай не доставляють клопоту батькам.

Зазвичай мовчазні, вони не дуже рано починають говорити, але постійна робота з пластиліном, олівцем або мозаїкою прекрасно розвиває дрібну моторику, що благотворно відбивається і на розвитку мови, тому діти кольори мають грамотної, розвиненою промовою з багатим словниковим запасом. Вони легко навчаються читання, оволодівають письмом, а логопедичні проблеми для них — рідкість.

Діти кольору володіють чудовою зоровою пам'яттю, але не дуже добре засвоюють інформацію на слух, тому при заняттях з ними краще всього використовувати барвисті наочні посібники, подібні матеріали, хороші фільми. Можливе використання роботи з муляжами, досліди.

Серед шкільних предметів особливо добре таким дітям даються уроки, де потрібно застосовувати просторову уяву: географія, креслення, геометрія, біологія. Хоча, якщо пощастить з учителем, який буде викладати матеріал образно, то успішність у дітей кольору буде гарною і з інших предметів.
Дитина кольору може багато і з захопленням читати, але книга для нього — джерело натхнення, спонукання до творчості. Такі діти добре малюють картинки за сюжетом, ілюстрації до прочитаного або почутого.

Ці малюки обожнюють майструвати і самі нехитрі предмети можуть перетворити на шедеври мистецтва. Батькам потрібно підтримувати в них це вміння, а не лаяти за купу принесених з прогулянки листочків і гілочок і вимазаний клеєм стіл. Маленьким художникам необхідні захоплення від їх роботи і компанія таких же захоплених дітей. Тому віддайте дитину в ізостудію з розумним і талановитим педагогом, який не стане примушувати дитини копіювати, і малювати «по-дорослому».

Ви не дізналися в «дитині кольору» свого малюка?
Можливо, він просто по-іншому сприймає світ, ось так: дитина слова, дитина знака, дитина звуку