Парк Птахів в Калузькій області

Якщо у вас є машина, бензин і море вільного часу, а ви сидите на дивані не знаєте, що робити з усім цим багатством, то швидше підійдіть до вікна. На вулиці сонечко? Значить швидше хапайте дитини, чоловіка (дружину), виводите свого старого вірного друга з гаража і сідайте за кермо. А куди їхати? — запитаєте ви. А їхати потрібно в далеку Калузьку область. Саме там, в Жуковському районі, недалеко від мовця назви село «Горобці» знаходиться унікальний «Парк птахів».
Далеко? Так, дійсно не близько. Але, повірте, подорож варта того, і безліч машин на стоянці біля парку найкраще тому підтвердження. Їхати туди, звичайно ж, краще з ранку, або в першій половині дня, хоча це гостинне містечко працює з 10 ранку і до темряви. Правда, чудовий графік?

Наша сім'я зібралася туди спонтанно, а спонтанні рішення, як відомо, найкращі. Зібравши Володю і, захопивши з собою друзів з таким же годовасиком, ми завантажилися в машину і поїхали назустріч папугам, голубам, фламінго, уточкам та іншої пернатої (і не тільки) живності. Відразу хочу попередити тих, хто їде туди з маленькою дитиною. Їжу треба брати з собою. Нічого схожого на дитячий асортимент нам в Парку не попалося, а ось дві дорослі кафешки, де продається шашлик і тому подібна їжа, там є, навіть з літньою верандою або, за бажанням, з маленькою альтанкою.

Отже, заплативши 150 рублів за вхід (за дорослої людини, діти дошкільнята проходять безкоштовно) ми потрапили у світ птахів. Діти одразу ж зрозуміли, що до чого і побігли до клітин, дивитися на різноманітних курочок і голубів. До речі, подивитися там дійсно є на що. Ви коли-небудь бачили курочку, яку не відрізнити від пекінеса, такі довгі, персикові, пухнасті у неї пір'я (набагато більше схожі на повноцінну шерсть)? Ось, а там побачите :).

Взагалі курочок і голубів там дійсно дуже багато, спочатку створюється враження, що всі птахи, які представлені в Парку, відносяться тільки до загону голубиних, але перше враження, як всі знають, оманливе. Так, в «курино-голубиному ряду», нам попався величезний чорний ворон, а вже трохи подалі радісними вигуками зустріли строкаті папуги: какаду, жако, ара та інші створення, імена яких можна прочитати на табличках. Саме у цих клітин нам довелося надовго зупинитися. Великі, жваві, гомінкі птиці справили таке враження на нашу малечу, що вони довго не хотіли покидати цей ряд і бігали від однієї клітини до іншої. До речі, папужок можна годувати, правда, не абияк, а фруктами. На щастя, у нас із собою була ціла зв'язка бананів, припасена для Володі й Петі, тому ми з радістю їх погодували (трохи подалі, є симпатичні свинки, які теж їдять банани з рук).

Хижих птахів: яструбів, шулік та інших, подивилися краєм ока, тому що малюки побачили дитячий майданчик з пісочницею, гіркою і різноманітними гойдалками і відразу ж полетіли туди, давши батькам можливість на хвилинку сісти на симпатичних дерев'яних лавках. Що мене дійсно вразило, в пісочниці лежали іграшки: совочки, грабельки, відерця, формочки — мабуть, спеціально для таких недбайливих батьків як ми, які нічого не захопили своїм діточкам. На майданчику ми провели близько сорока хвилин, а потім пішли далі, дивитися на конячку, яка везла карету з усміхненими дітьми. Карета — це, звичайно, сильно сказано, але, на жаль, я не розбираюся в кінських возах.

По дорозі ми подивилися на оленів і диких кішок (у кількості двох особин), у яких знову ж ненадовго зупинилися, докладно розглядаючи «великих кіс», які, треба відзначити, дуже мило урчали. Потім, подивившись на годинник, ми зрозуміли, що непогано б вже і почати збиратися додому, але тут побачили підвісний міст через річку і не змогли втриматися від спокуси пройти по ньому. Відразу хочу сказати, що доріжка після мосту нікуди не веде (виходить до пейнтбольному клубу), але прогулятися по ньому дуже весело.

А ще, ми знайшли загородку, де гуляють свині, козлики і дуже симпатичний теля, який з радістю підходить до людей і дозволяє себе гладити. А ще там є клітка з кроликами, а ще єноти, які носяться по клітці, а ще є заєць, який сидить разом з птахами. А ще...

Так що я буду розповідати. Приїжджайте самі і подивіться. Ми провели там п'ять годин і навіть не помітили, як пролетів час.