Ой, хто це тут кусається

Ще недавно ви раділи першому зубика вашого малюка, а сьогодні боїтеся на секунду розслабитися, тому що тут же будете атаковані маленьким зубастиком. Куди ж подівся ще вчора ніжний і ласкавий малюк, і звідки на світ вилізло це злісне чудовисько, явно перебуває в спорідненні з яким-небудь амазонських алігатором.
Хоча, за статистикою самий світанок кусання припадає десь на два-три роки, перші тривожні дзвіночки багато мам чують ще в дитинстві. У перший раз мене вкусили під час їжі, що стало для мене повною несподіванкою. І хоча, до цього в якомусь журналі я прочитала який здався мені дуже розумним рада, спокійно подивитися в очі дитині і строго сказати: «Мамі це не подобається» на практиці з моїх грудей вирвався дикий крик, що шалено порадувало маленьку акулу. Далі більше, тепер він тільки і чекає, коли я повернусь до нього спиною, щоб вчепитися своїми зубками мені в стегно. Тому фраза: «Мамі це не подобається» стала основною в нашому з ним спілкуванні. Ну що ж сподіваюся, що коли-небудь вона подіє, а поки хочу розповісти про способи позбавлення від цієї напасті, якими традиційно користуються багато батьки більш старших дітей.

Наприклад, є такий популярний метод, називається він «зуб за зуб».Багато хто з нас вважають, що якщо дитину вкусити у відповідь, то він відразу ж зрозуміє, як це боляче, і проблема буде вичерпана сама собою. Насправді, подібна реакція батьків не тільки не допоможе заспокоїти дитину, але і може сприяти появі інших небажаних явищ. Подумайте самі. Сьогодні ви лаєте дитину за те, що він вас вкусив. Кажете, що так чинять лише погані діти, переконуєте в тому, що це чи не найстрашніше, що може зробити людина. А на наступний день, не витримуючи, кусаєте малюка у відповідь. І що ж виходить? А виходить, що не тільки дитина найогидніший і нехороший, але і ви теж опиняєтеся нітрохи не краще за нього. Подібне відкриття вводить дитину в сум'яття, і не думайте, що ваш авторитет при цьому не постраждає.

Насправді, для початку, бажано спробувати розібратися, Що ж є причиною такої агресії. Подивіться, коли ваша дитина випускає зубки: вдома, на дитячому майданчику, в гостях? А як ви самі реагуєте на укуси? Пам'ятайте, діткам подобається бути в центрі уваги. Якщо ви м'яко картаєте маленького крокодильчика, грайливо шльопає по попі, то він сприймає те, що відбувається як забавну гру. Таким чином, ви тільки закріплюєте небажану поведінку дитини. Але і боляче давати здачі не рекомендується, адже тоді він може перестати вам довіряти, і відчувати себе захищеним. Спробуйте, не акцентуючи уваги, сказати чарівне: «Мамі не подобається», або «Мамі боляче», і переключити увагу на щось інше. До речі, багато діти кусаються, щоб їм приділили час, а тут вихід один, кинути брудний посуд і пограти з малюком.
Інша справа, якщо акула полює на дитячому майданчику. Не треба обурюватися й дивуватися, що ваша дитина нападає на інших дітей. Він просто ще не вміє спілкуватися. Звичайно, адже іншим дітям абсолютно все одно, що ще вчора, з батьками, він був пупом всесвіту, а сьогодні йому не дають відерце в пісочниці. Битися ногами ми ще не вміємо, руками теж, а от зуби цілком підійдуть як вирішального аргументу. Що ж, значить, потрібно спробувати кількаОбмежити кількість контактів дитини. Розкажіть йому, що кусатися не добре, і треба вміти вчасно зупинитися. А поки він ще не може пригальмувати, йому доведеться менше часу проводити, граючи з іншими дітьми.
Повірте, дитині в будь-якій ситуації потрібні люблячі батьки, які зможуть вчасно направити його і допомогти в тій ситуації, коли він сам бачить тільки один вихід — вкусити.