Молочні ріки (як налагодити лактацію)

Коли мені, нарешті, настав час відправлятися в пологовий будинок, більш досвідчені подруги проводжали мене напуттям: «І молочка тобі побільше!» Хм, щиро дивувалася я, — що значить побільше? Невже його може бути мало? Свята наївність! Усвідомлення всієї глибини цієї проблеми прийшло через кілька днів, коли крики синочка досягли критичного рівня в децибелах. І я була готова бігти в будь-яку аптеку, щоб купити кілька баночок такою чудовою і апетитною суміші. Але суміш сумішшю, а грудне вигодовування треба було все-таки налагоджувати.
Обклавшись різної літературою, я з подивом вичитала абсолютно протилежні рекомендації. У товстих і розумних книжках різних професорів (виключно чоловіків) радилося годувати малюка раз в три години і тільки з однієї груді, щоб в іншій молочко накопичувалося і чекало свого часу. Вирішивши, що стільки мудрих людей брехати просто не можуть, я пішла радам і заробила свій перший мастит.

Тоді, автор цієї статті обклалася більш тонкими брошурами, і прочитала про Годування на вимогу, яке має на увазі під собою прикладання до грудей відразу ж, як малюк почне плакати. До речі, саме таке вигодовування рекомендується в перший місяць життя дитини, як найбільш повно задовольняє його потребам. Потрібно відзначити, що хоча спочатку і нелегко пристосуватися до такого режиму, плюси очевидні. Зникає постійна важкість, а малюк, незважаючи на легкість грудей, здається ситим і абсолютно задоволеним життям. Пов'язано це з тим, що груди виробляє рівно стільки молока, скільки у неї просять. І при налагодженій лактації молоко приходить прямо під час годування, без всякого накопичення в проміжках. До речі, хочу вас заспокоїти, діти зазвичай вже до кінця першого місяця самі виходять на певні проміжки між годуваннями.

Також, якщо ви хочете збільшити приплив молока, не варто забувати про Нічних годувань, які представляють собою проміжок з 12 ночі до 6-ї ранку. Саме вночі виробляється гормон пролактин, який відповідає за те, наскільки ситно ваш малюк зможе поїсти в денний час.
Відмовтеся від допоев до 6-ти місяців (крім тих випадків, коли дитина хвора). Вода йому поки не дуже то й потрібна, зате вона займає значне місце в шлунку, що призводить до того, що малюк буде менше смоктати молочка, а значить, по-перше, менше бенкетувати, а по-друге, допои сприяють зниженню лактації.

До речі, дуже важливий і психологічний фактор, Ви повинні дійсно хотіти годувати малюка груддю. Може це звучить смішно, але моєї доброї знайомої допомагав саморобний плакат, повішений в її кімнаті, який свідчив: «У мене є молоко!». І, що дивно, дана установка працювала.
Також, в будь-якій аптеці можна знайти безліч трав'яних препаратів, таких як Млекоин або Лактовіт. Вони теж сприяють виробленню чарівної рідини.

Правильно прикладайте дитину до грудей, неправильне прикладання не тільки викликає тріщини на сосках, але і є причиною неефективного ссання, що також сприяє зменшенню молока.
Хоча соски і пустушки і є помічником багатьох мам (в тому числі і моїм, на жаль) насправді вони сприяють тому, що малюк буде гірше смоктати груди. Тому, По можливості краще відмовитися від пустушки. Так, чотиримісячна донька моєї подруги, чудово обходиться без цього аксесуара і не відчуває ніякого дискомфорту. Та й взагалі, мої особисті спостереження показують, що діти, які отримували груди на першу вимогу, чомусь набагато більш спокійні.

Приймайте спеціальні вітаміни для годуючих мам. Це не тільки допоможе вам позбавитися від таких неприємних для жінки проблем, як випадання волосся або навіть зубів, наприклад, але й посприяє поліпшенню якості молока, і його збільшення його кількості.
Можна звернутися до консультантів по грудному вигодовуванню. Їх можна знайти, наприклад, в пологових будинках або на спеціалізованих форумах присвячених грудного вигодовування.

Підведемо підсумки. Отже, якщо вам здається, що дитина недоїдає: збільште частоту прикладання до грудей і не забирайте її у малюка, поки він не перестане смоктати. Тоді, він зможе отримати і переднє (рідке) і заднє (поживна і жирне) молочко. Відмовтеся від пустушок і водички між годуваннями. Приготуйтеся до того, що нічне годування необхідно для нормальної лактації. Пам'ятайте, що пройде зовсім небагато часу і малюк перестане просити «цицю» кожні півгодини.

Ну і для довідки, всього лише в 2% (!!!) жінок є реальні причини, по яких вони не можуть годувати свою дитину. Сподіваємося, що навряд чи ви ставитеся до цих відсотків.

Для москвичів: гаряча лінія Москви по проблемам грудного вигодовування: 772 0932