Мій дитячий садок, моя група

Про те, як це краще зробити, ми і поговоримо в цій статті.

Коли ви, поговоривши з завідуючою, уточніть розпорядок дня у вибраному вами дитячому садку, Починайте розповідати дитині, як все буде відбуватися, коли він туди піде. Наприклад, це може бути так: «Ми прийдемо в садок, попрощаємося, ти підеш в групу і ви сядете снідати...» і т. д. Дитині головне точно знати, що буде відбуватися, так він буде почувати себе впевнено. Причому для дітей важливий навіть не сам режим (у два години обід, а в три тихий годину), а послідовність дій (після обіду спимо, після сну граємо, після вечірніх занять забирають додому).

Поступово Переводити малюка на такий режим, щоб він безболісно вставав і йшов у садок згодом, особливо якщо його звичний розпорядок дня суттєво відрізняється від прийнятого в дитячому саду.

Домовтеся з дитиною про те, Як ви будете прощатися, докладно пояснивши, чому батьки не залишаються в дитячому саду. Придумайте якийсь Ритуал для прощання — наприклад, тато може потиснути синові руку, дитину можна поцілувати на прощання або потримати трохи на ручках, обнявши.

Якщо це можливо сходіть на зустріч з вихователем в групі разом з малюком і познайомте їх один з одним, Разом з вихователем огляньте приміщення групи, роздягальню, ігрову, спальню, туалетну кімнату. Коли будете повертатися додому, обов'язково скажіть, що вам подобається вихователь, і група здалася вам затишною і красивою, і дізнайтеся, чи сподобався вихователь і група вашому малюкові.

Дізнайтеся, Як проходить адаптація дітей у вибраній групі, і розкажіть про це дитині. У більшості дитячих садків прийнято вводити дитину в групу поступово — спочатку ви приходите на ранкові заняття з можливістю залишитися на прогулянку, потім дитина проходить перший критичний період — залишається обідати в групі, потім другий критичний період — залишається в групі на тиху годину, після чого малюка як правило безболісно можна залишати в саду на повний день.

Обов'язково Розкажіть вихователям вашої групи про ті речі, які протипоказані вашій дитині за станом здоров'я, якщо такі є — наприклад, які продукти йому заборонені із-за алергії або які фізичні навантаження для нього небажані із-за травми і т. п. По можливості Розкажіть вихователям і про особистісні особливості (наприклад, тривожність, дратівливість, агресивність або образливість) вашої дитини і про способи емоційного реагування (наприклад, ображаючись, ваш малюк предпочитается «дутися», щоб його ніхто не чіпав або навпаки потребує підтримки), властивих йому, про яких, як вам здається, їм необхідно знати. Таким чином ви полегшите налагодження контакту між вихователями і вашою дитиною і попередьте можливі труднощі в спілкуванні.