Маленькі модниці

«Мамина помада, чоботи старшої сестри»... Хто з нас, дівчаток, в дитинстві не наряджався в мамині сукні, не обматУВаВСя шторою, уявляючи, що це розкішне весільне плаття? Хто не дивився жадібним оком на пухку мамину косметичку, в якій стільки всього цікавого: кольорові олівці для малювання на обличчі, помада (особливо хотілося темно-сливову!!!), тіні всіх кольорів веселки...

Хто з дівчаток не робив неперевершений макіяж в стилі «Жінка-Вапм» і «Крило папуги»? І хто потім, шкутильгаючи в зсковзуючих туфлях на 10-сантиметровій шпильці, не танцював перед дзеркалом, наспівуючи в гребінець-мікрофон?

Не знаю, чи є такі дівчатка, які хоча б раз у житті не розважалися подібним чином, особливо, поки мами немає вдома. Але в чому ж привабливість такої розваги?

Діти завжди наслідують дорослим і хочуть бути схожими на них. Тому немає нічого дивного і поганого в тому, що дівчинка прагне копіювати поведінку, манери та стиль одягу своєї мами. Навпаки, мама може успішно використовувати цей факт для виховання у своїй доньці інтелігентності і почуття міри.

Дівчатка з малих років намагаються освоїти соціальну роль жінки, красуні, представниці «прекрасної статі». Тому вони з таким ентузіазмом беруть бажання своїх мам наряджати їх як ляльок. А самі малята із задоволенням малюють казкових принцес і просто дуже ошатних тітоньок, любовно розфарбовуючи численні елементи їх одягу та аксесуари.
Тяга до прекрасного змушує маленьких модниць причісувати ляльок, стригти їх і робити їм макіяж за допомогою фломастерів. І нехай виходить негарно з точки зору мами — для дівчинки це необхідний етап розвитку.

Горезвісна лялька Барбі — ідеал краси для будь-якої дівчинки. Ми скільки завгодно можемо говорити, що краса цієї ляльки штучна, що така американська красуня-фотомодель погано вплине на психіку дитини, — дівчинка все одно буде просити таку ляльку. Та якщо в поведінці доньки немає ніяких дивацтв (наприклад, вона не відмовляється від їжі, щоб стати схожою на струнку Барбі) — можна сміливо дозволяти дитині грати з цією лялькою. Ототожнюючи себе з ефектною лялькою, принцесою, дівчинка звикає думати, що вона красива. Підтримуйте її в цьому вже зараз, щоб у підлітковому віці не зіткнутися з проблемою заперечення дитиною власної зовнішності. Пам'ятайте, що душевний спокій, впевненість у собі, у своїй красі й індивідуальності закладається вже в ранньому дитинстві.

Але якщо з нарядами і ляльками все більш-менш зрозуміло, то як бути з любов'ю дівчаток до косметики? Адже вона далеко не нешкідлива для дитячої шкіри.
Сучасні дівчатка починають цілком по-дорослому фарбуватися дуже рано. За моїми спостереженнями, кожна друга п'ятикласниця користується тушшю для вій і лаком для нігтів. Чи Ви Будете дозволяти користуватися косметикою своєї дочки?
Якщо вона ще маленька, подаруйте їй набір спеціальної дитячої косметики. Віддавайте перевагу якісної натуральної косметики на основі лікувальних масел і трав. Важливо, щоб косметика легко і безпечно наносилася і легко змивалася, щоб флакончики були небьющимися, а в упаковці не лежали предмети, якими дитина може травмувати себе: наприклад, палички для нанесення тіней, гострі щіточки і т. д. Користуючись таким набором, маля зможе відчути себе дорослою і при цьому не зашкодить своєму здоров'ю.
З доньками-школярками краще поговорити про можливу шкоду косметики для дитячої шкіри. Але якщо Ваші аргументи не переконали дівчинку, не чекайте, поки вона таємно, по дорозі в школу буде фарбуватися простроченими залишками, знайденими в надрах тумбочки, купіть їй блиск для губ, хорошу туш, обов'язково засіб для зняття макіяжу і навчіть ними грамотно і помірно користуватися.

Якщо дівчина любить вбиратися, прикрашатися і постійно вимагає у Вас купити їй що-небудь красиве — пора долучати дівчинку до ручної праці.Речі hand-made хороші тим, що унікальні. А створювати їх можна в будь-якому віці. Маленькі модниці з цікавістю візьмуть участь у створенні одяг для ляльок, зможуть зібрати собі намисто або браслет з бісеру, гудзиків, ягід. Подобається дівчаткам і прикрашати одяг стразами.
Модниці постарше можуть під керівництвом мами або бабусі вчитися в'язати, шити, плести фенечки або пояса. Hand-made зараз переживає черговий бум, і, дивлячись на саморобні сумочки, кулончики, хусточки і поясочки, мимоволі шкодуєш, що сама не можеш створити таку красу. І це відмінний привід навчитися новому разом з дитиною.

Ну і, звичайно, за пошиттям лялькових суконь та складанням бус, не забувайте розповідати дочки, що Цукерочку цінують не за красивий фантик, і зовнішня краса ніколи не замінить красу внутрішню. А виховати її набагато складніше, ніж пошити саме розкішне плаття.