ЗНЗ №8 – Мелітополь

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

ЗНЗ №8 – Мелітополь

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Ігри та іграшки для дітей від року до двох років

Близько півтора років діти входять у нову стадію розвитку гри — з’являються так звані короткі дії, тобто специфічні дії з предметами, але в штучно створеній дитиною ігрової ситуації. Малюки починають годувати і укладати спати ляльок, поїти ведмедиків з чашки і т. п. Причому вкрай важливим є той факт, що дитина з легкістю замінює один об’єкт іншим (може возити, наприклад кубик, видаючи звук, ніби їде машинка) або і зовсім обходиться без замінників (наприклад, варять неіснуючу кашу).Таким чином, з’являється невід’ємна частина гри в повному сенсі цього слова — ситуація «понарошку», дитина грає вже з залученням фантазії, в уявному плані.

Основні іграшки для дітей від року до двох:

· ігри на підбір парних предметів або картинок

· набори для нанизування великих і середніх намистин

· іграшковий транспорт

· пазли з двох-трьох частин

· дошки з вкладишами

· ляльки

· фігури тварин

· конструктори

· матрьошки

· пальчиковий ляльковий театр

· музичні інструменти — сопілка, свисток і т. п.

· вантажні машинки або машинки з причепом

· дівчатка по достоїнству оцінять коляску для улюблених ляльок

· велосипед з підніжкою або машинка

· у цьому віці дітей можна знайомити з пластиліном, олівцями і фарбами, наприклад, пальчиковими (вибирайте продукцію, відповідну віку — не токсичні, легко відмиваються і відпираються)