І вічний бій, спокій нам тільки сниться

Перед Новим роком я купила собі нові джинси, які настільки добре сиділи на мені, що пройти байдуже повз дзеркала було абсолютно неможливо. А через два тижні я перший раз побачила на УЗД толстенькую кому — силует мого майбутнього сина.

Важко підібрати вірні слова щоб передати що таке перший дуже довгоочікуваний дитина для тридцятирічної мами, тому просто скажу — щастя моєму не було меж. Але, незважаючи на ейфорію від свого нового стану, я все-таки іноді замислювалася про те, які зміни на мене чекають, в тому числі як зміниться моя зовнішність.
Нові джинси були прибрані на найдальшу полицю. Поступово до джинсів перекочувала велика частина мого гардероба з діагнозом «найближчим часом не знадобиться». Маєчки на тоненьких лямки з кокетливими кружавчиками і короткі спідниці поступилися місцем безрозмірним футболок з безглуздими картинками і зручним штанів на гумці.
Звичайно одинадцять кілограмів, накопичені мною до кінця вагітності вважаються нормою, довге волосся — це жіночно, а перебуваючи цілий день вдома наодинці з малюком, здавалося б, абсолютно неважливо у що ти одягнена. Але особисто я була рішуче налаштована на зміни.
Найсерйозніша проблема після пологів — це зайва вага. Але якщо ви годуєте малюка грудьми, то це не найкращий час обмежувати себе в харчуванні, а якщо, до того ж, пологи пройшли не так легко, то і з серйозними фізичними навантаженнями доведеться почекати. Як же повернути собі колишню форму і утримати її? Ось кілька правил:
— це складно, але постарайтеся харчуватися в один і той же час. Практика показала, що навіть те, чим годували в пологовому будинку, набагато краще засвоювалося і «правильно» відкладалося в організмі, при чіткому режимі харчування;
— на перший час складіть собі меню і запасіться необхідними продуктами (для тих, хто годує, з урахуванням всіх обмежень) щоб уникнути перекусів. Варіть каші на воді, а потім додавайте в них йогурт — і смачно і корисно;
-купіть пароварку! Продукти, приготовані на пару набагато корисніше, ніж смажені і навіть варені. В мою пароварку, наприклад, одночасно поміщається: два шматки яловичини, два яйця, середні картоплина, морква, буряк і контейнер з крупою, а це, між іншим, меню на цілий день. Та й для приготування дитячих страв вона надалі дуже згодиться;
— носите бандаж — він допоможе позбутися від живота, а під час миття посуду або прасування можна робити нескладні вправи — напружувати і розслабляти м'язи преса і сідниць;
— як би не була велика спокуса виставити коляску з малюком на балкон, краще вийдіть з ним на вулицю. І не сидите на лавці з книжкою, а ходіть — чим більше ви будете рухатися, тим краще;
— і, нарешті, поставтеся до себе критично. Не треба шукати виправдання власним слабкостям у фразах «я тільки що народила» або «але я ж годую». Вашому малюку і його татові потрібна бадьора, струнка і красива мама. Нехай пишаються!