Готуємося до холодів (матеріали зимового одягу) Частина I

Якщо ви вже визначилися з вибором моделі зимового одягу для малюка, то давайте дізнаємося, з чого ж вони шиються.
Найбільш відомими покриттями є тканини «кордура» і «нейлон поліестер» з просоченням з тефлону.Cordura (Кордура) являє собою високоміцний поліамід, поверхня якого захищена обробкою складом teflon, завдяки чому матеріал повністю водонепроникний.

Все більшу популярність набуває одяг з мембранних матеріалів (Gore-tex, Simpa-tex і т. п.): вона дозволяє маляті не замерзнути під час зимових прогулянок, в той же час в приміщенні в ній не так жарко. Якісна мембрана виводить вологу назовні і перешкоджає попаданню всередину.

Можливо, хтось вважатиме мінусом подібних матеріалів те, що необхідно дотримання строгих інструкцій по догляду та зберігання такої одягу. При сильному зливі навіть сама «крута» мембрана неодмінно промокне, те ж саме станеться і якщо на поверхні утворюється тонка крижана кірка.
І слід врахувати той факт, що мембранні матеріали створені для активно рухаються діточок, тому одяг з даних тканин протипоказана дітям, які гуляють у візках — в ній вони просто замерзнуть. Зате її можна просто протирати ганчірочкою (від частих прань пори мембрани засмічуються), а у разі глобальних забруднень достатньо ополіскування водою з-під душа, без застосування пральних засобів.

Крім одягу з мембранних тканин, як і раніше поширена зимовий одяг з утеплювачем з синтепону і Пуху. Як відомо, утеплювачі діляться на натуральні і синтетичні. Так ось гагачий і гусячий пух є корифеєм серед утеплювачів. Вони легкі, довговічні, легко відновлюють форму після зминання, цінуються максимальну теплоізоляцію навіть у сильні морози. Сучасні технології дозволяють обробляти пух для виключення алергічних реакцій у малюків, а якісні спеціальні матеріали дозволяють пуху «не лізти».На ярлику «справжнього» пуховика (тобто зі 100% пуху) буде стояти посліду «down». Найчастіше в пух додають перо і пишуть «feather».Процентне співвідношення пуху і пір'я значиться на етикетці у вигляді 60/40, 70/30, 80/20, набагато рідше 90/10, 95/5. Якщо ж на етикетці значиться «cotton» — перед вами не пуховик, а просто куртка на підкладці. Напис «wool» свідчить, що всередині даної куртки знаходиться вовняний ватин,

Для нашої уральської зими (з середньою температурою 24 градуси) пуховик — саме те, але ось активному малюку, в тих регіонах, де зима стійко підтримує демісезонні температури, в такому костюмчику точно буде жарко. Ще один мінус — одяг на пуху дуже довго сушиться. Хоча потрібно якомога рідше вдаватися до повної пранні вироби, якщо ж це відбувається, то рекомендується прання в м'якому режимі (краще вручну) рідкими засобами при температурі не вище 30 градусів. Потім неодноразово і ретельно полоскати, щоб не з'являлися плями і розводи під час сушіння. Після чого потрібно відразу ж збити руками «відсіки» з пухом, щоб він не свалялся, висушити в розправленому вигляді, періодично струшуючи, прасування неприпустимо. Дитячий зимовий одяг на пуху випускають такі фірми як Il Gufo (Італія), 'Hara (Канада), Chіcco (Італія), Premaman (Бельгія), «Арктилайн» (Росія), Zera (Іспанія).

Китайські пуховики коштують від 650-800 руб. Дитячі комбінезони і комплекти є в асортименті російських торгових марок Hippo Hoppo (1700-2100 руб.) і «Акс Арт» (1300-1500 руб. за комбінезони і 2000-2300 руб. за комплекти). Канадські пуховики o'hara можна купити за 2800-4000 руб. (синтепонові комбінезони і куртки тієї ж марки значно дешевше — 1500-2500 руб.) Гіпоалергенним утеплювачем вважається шерсть — зносостійкий, довговічний матеріал, спокійно витримує холоду в 25-30 градусів. Наприклад, російські комбінезони Arctica, виготовлені з «овчинки» на трикотажній основі, сформована з натуральної овечої вовни і розраховані на використання при температурі від 0 до — 45°С.

Але, на жаль, такі костюмчики дуже об'ємні і володіють чималою вагою, тому зазвичай їх підбирають для малечі до року, які не ходять. Ще одна проблема з овчиною — вона може деформуватися після прання, тому краще здавати таку одяг у хімчистку. Дитячий одяг з утеплювачем з натуральної овечої вовни на трикотажній основі виробляють російські торгові марки: Arctica (від 1700-2500 руб. до 3000 руб. за комбінезон-трансформер), Dиоли (1500-1800 руб.), Artel (1000-1600 руб.), «АрктиЛайн» (1600-2200 руб.) поряд з овечою вовною використовує добавки з вовни верблюда і лами.