Гербарій на сучасний манер

Хочу поділитися цікавою ідеєю, яку ми реалізували у себе в групі дитячого саду. Якщо у вас є можливість скористатися недорогим ламінуванням, ви можете створити гербарій на сучасний манер, який на відміну від традиионного буде по-перше, двостороннім, а по-друге, абсолютно не крихким, і займатися з ним можна буде навіть самим маленьким любителям живої природи, не боячись його зіпсувати.

Як зробити: збирати листя, квіти або трави, розкладаєте в книги між листами (книги краще вибрати товстіший, і кожен зразок перекласти зверху і знизу аркушами паперу, на всяк випадок, щоб не попсувати сторінки), на відміну від виготовлення звичайного гербарію ваші зелені експонати ви тримаєте під пресом недовго, достатньо близько доби (щоб рослини просто розплющилися, він не втратили колір), а потім дістаєте і приступаєте до ламінування. Кожен аркуш (або квітка, або що там ви назбирали) кладете в окремий прозорий пакет (просто так, без паперу) і проганяє в ламінаторі пару раз. Потім потрібно тільки обрізати краю аркуша півколом, щоб діти випадково ними не поранилися, і можна займатися з малюками пізнанням живої природи і навколишнього світу.

Поради:

· старшим дітям разом з листям і квітами можна заламінувати підпису з їх назвами

· добре ламінувати несколь листя одного і того ж дерева разом, особливо восени, якщо вдасться знайти кілька різнокольорових листя, вийде дуже красиво

· можна ламінувати листя, квіти, трави, плоди плоскі деяких дерев (кленові «носики» наприклад), деякі мохи й плауни, тонкі гілочки з невеликими листям і квітами (наприклад вишні або яблуні)