Домашні розваги для дітей і не тільки

Відразу ж хочу застерегти людей, постійно думають про свій соціальний статус, престиж і про те, що про них подумають люди — не читайте цю статтю!
Неодмінно натисніть на наступну сторінку внизу екрана, якщо вважаєте, що в житті немає часу на нікчемне веселощі, а «сміх без причини — ознака дурачини».
Негайно закрийте вікно на комп'ютері, якщо вдома ви завжди «при краватці» і з непохитним видом навіть тоді, коли ваш однорічний малюк, одягнувши мамину капелюх і шарф, чинно крокує, сповнена свідомістю власної неперевершеності.
І поки ви без сміху будете спостерігати за своїм малюком та поправляти краватку, ми трохи поговоримо про «нікчемних», ні до чого не зобов'язують, але дуже кумедних домашніх розвагах.

Напевно, у решти читачів є свої сімейні традиції в цій області. Ось ми, наприклад, перед тим, як розправити постіль, будуємо подушкові бліндажі, використовуючи для них диванні і ліжко подушки, а також ковдри. В якості бойових снарядів виступають маленькі подушечки або м'які іграшки.
Хтось скаже: «Фі! Як негігієнічно — спочатку по підлозі виваляти, а потім назад на диван покласти...» Можливо, у чомусь він виявиться правий, але чомусь у нас прижилася саме така гра, в якій з захватом задіяні і чоловік, і донька-восьмирічка, і дворічний син, і навіть наша кішка, яка скаче по цим самим подушкам з переможним кличем і норовить поцупити з маленьких синкиних рук зброю.
Нашу гру, напевно, можна віднести до розряду домашнє-спортивних, поряд з жмурками, прятками, догонялками і щекоталками. Хтось, напевно, може урізноманітнити й такі «цікаві» спортивні ігрища як вибивання килимів або протирання дивана шляхом непристойно тривалого на ньому лежати.

Різноманітні сімейні розваги відмінно емоційно розкріпачують і дітей, і батьків, дають виплеск невтомною дитячої енергії, а ще зміцнюють дружні відносини. А відмінний настрій і заряд бадьорості всім учасникам забави — забезпечений.
Ще я помітила, що після таких «боїв» абсолютно не можу сердитися на дітей, навіть їли син, поки я на хвилиночку отлучаюсь, встигає залізти на стіл і «передрукувати» або зовсім закрити текст, над яким я прокорпела близько двох годин. Як же тут сердитися, якщо я сама півгодини тому, з гиканням і улюлюканням несучись у гонитві за сином, ненавмисно зачепила тумбочку і звалила дбайливо розставлені чоловіком креми-лосьйони?

Головне у справі гри — бути щирим, тобто задоволення повинні отримувати всі учасники забави, як великі (в душі яких ще збереглося дитячість), так і маленькі (яким належить грати за «статусом»). Не дивіться зверхньо на дитячі забави, не сюсюкайте, поверніться в дитинство на пів годинки, і ви побачите, скільки в домашніх сімейних іграх свіжості, принади, ентузіазму!

До речі, догонялки цілком можна замінити добрими інтелектуальними іграми. Куди ви попрямували? Зовсім не потрібно включати комп'ютер і діставати диск з грою-стратегією. Згадайте хоча б про старі, добрі шашки. Я розумію, що ви не Каспаров, але вашим суперником по грі теж буде не Касабланка. Заодно і потренуєте своє сіра речовина, і час з дитиною разом проведете.
А якщо ви зовсім не вмієте грати, то просто посидьте поруч з домочадцями, які цим зайняті. Ось побачите, що масштаби катастрофи під назвою «миття посуду» значно зменшаться в розмірах, а завтрашній квартальний звіт зможе почекати 10-15 хвилин, поки не закінчиться партія.
Подібними «магічними» властивостями володіють і інші домашні ігри: поле чудес, фанти, доміно, лото, навіть банальна гра «в дурня» (хоча, напевно, вона не дитяча). Єдине, що вам потрібно: домочадці в кількості не менше трьох штук, стільки ж посадочних місць, власне інструментарій (картки, фішки, кубики, ігрове поле і т. д.) і трохи кмітливості або ерудованості. І ще одне — почуття міри, не потрібно доводити розвага до крайності, сідаючи за гру ввечері, а закінчуючи під ранок.

Ще одна категорія домашніх ігор — всілякі вистави, концерти, сценки. Зазвичай вони вимагають певної підготовки, зате ви по праву зможете пишатися виявленим талантом. У нас ініціатором подібних розваг виступає дочка, яка влаштовує нам імпровізовані концерти з караоке і пиріжками замість квітів.

Звичайно, не в кожній сім'ї з однаковим інтересом стануть грати в шахи, хованки, забивати «козла» або влаштовувати феєрію зірок. Але можливо знайти кілька забав, які припадуть до смаку всім, хто живе у вашому будинку, а потім, можливо, навіть стануть сімейною традицією.

Для нас останнім часом, поряд з подушковими баталіями, такою грою став Твістер. Популярна зарубіжна гра — велике поле з різнокольоровими кружечками і табло зі стрілкою, що вказує, яку «кінцівку», на який колір потрібно примудритися поставити. Шалено здорово!

Я досі частенько згадую, як ми з татом ганяли м'яча на шкільному стадіоні. Думаю, що і моїм дітям сімейні ігри залишать теплі, світлі спогади. Отже, витрата батьківських сил, часу та енергії коштує того.