Дитячий оксамитовий сезон

Ось і настав останній літній місяць. Погода потихеньку починає псуватися, зовсім скоро у водоймах середньої смуги вже не можна буде купатися. Зате починається оксамитовий сезон на морях — час найбільш комфортний для відпочинку з маленькими дітьми.

Можна виділити три основних питання, які хвилюють батьків, що виїжджають з дітьми на море.

Який вік дитини вважається оптимальним для поїздок на море?
На нашому сайті вже писали про особливості відпочинку з самими маленькими діточками. Але все ж оптимальний вік для виїзду — хоча б чотири роки. Все-таки дорога до моря, жаркий незвичний клімат, нова кухня і вода — непрості випробування для дитини.
Не варто забувати, що у дітей довше триває період акліматизації. Тому якщо у Вас є можливість поїхати на море всього на тиждень — дитину краще залишити вдома. За цей час його організм не те що не встигне відпочити, але навіть не адаптується до нових умов.
На море за малюком потрібно не тільки додатковий догляд, але і «око та око».
Тому розраховуйте свої сили реально, а краще беріть помічників.

Як правильно купати і «засмагати» дитини?
До активних купань в морі малюка треба підготувати. Нехай перший день просто посидить на пляжі, в тіні, звикне до температури повітря. Можна пару раз обтерти тіло дитини вологим рушником.
Не забувайте про головний убір для малюка і про сонцезахисний крем. У цій справі краще перестрахуватися і придбати крем з максимальним ступенем захисту для дитячої білої шкіри.

На пляж краще приходити рано вранці або пізно ввечері, уникаючи найспекотніших годин.
Самі купання краще починати з нетривалих, по 2-3 хвилини заходів, до кінця відпочинку збільшуючи їх до 15-25 хвилин в залежності від віку та стану здоров'я дитини.
Температура води повинна бути близько 22 градусів.

Під час купання обов'язково стежте за малюком. Не дозволяйте йому відходити від берега. Навіть якщо він вже вміє плавати, перебуваєте поруч. На жаль, нерідкі вкрай неприємні випадки, коли у дитини зводить ногу у воді або накриває сильною хвилею.
Не дозволяйте дітям без нагляду плавати на надувних колах і матрацах. По-перше, їх часто забирає «у відкрите море», по-друге, вони лопаються або перевертаються, і дитина опиняється на пристойній глибині без плавзасоби.

Після купання переодевайте малюка в сухі трусики. Багато мам пускають дитину гратися голяка, але це небезпечно і загрожує інфекціями.

Крім кількох пар чистих сухих трусиків на пляж з собою візьміть пляшку чистої води вмитися від піску або морської солі), вологі серветки, пакети під мокру білизну.
Також обов'язково брати з собою пиття для дитини, можна звичайну кип'ячену воду.

Як розважити малюка на пляжі? Діти дуже люблять грати з водою і мокрим піском, тому обов'язково візьміть з собою лопатку і відерце. Але не залишайте малюка одного під час захопленого пересипання пісочку, стежте, щоб він тягнув його в рот і не сипав в очі собі і своїм маленьким друзям. Якщо ж таке сталося, негайно промийте очі дитини чистою водою.
Під Вашим невсипущим контролем гра в пісок і зведення гігантських замків доставить дитині чи не більше задоволення, ніж саме купання.

Щоб малюк не обгорів на сонці, треба змушувати його побільше рухатися. А найкраще рух — це гра.
Цікаві рухливі ігри можна переглянути тут.

Якщо Ваша дитина ще маленький, тим більше, якщо це його перший виїзд на море, не покладайте на нього занадто багато завдань: не вимагайте пробувати страви місцевої кухні, не перестарайтеся з екскурсіями, не намагайтеся обов'язково навчити дитини плавати.
Краще нехай він поплескается вдосталь у воді, пограє в пісочок і камінчики (що дуже корисно для розвитку дрібної моторики), походить босоніж.
Від Вас же потрібно вся Ваша увага і підвищена турбота про дитину. Швидше за все, особистого егоїстичного відпочинку з такої поїздки не вийде. Але це варто того.
Море відмінно загартовує та зміцнює імунітет, тому, якщо Ваш малюк раз в рік грамотно відпочине на морі, від нього надовго відступлять усі застуди та ангіни.