Даєш простір для творчості!

Одну цікаву ідею я за допомогою чоловіка днями реалізувала зі своїм сином — Це малювання на аркуші великого формату. Купіть хоча б ватманський лист (хоча наш тато приніс з роботи папірець в два рази більшого розміру, на підлогу нашої кімнати), покладіть на підлогу і дайте дитині його улюблені олівці або крейда, і ви побачите, з яким захопленням він буде творити. «А в чому користь такого гігантизму?» — запитаєте ви.

Перерахую Деякі причини, по яких варто дозволити дитині хоча б зрідка творити монументальні полотна:

1. Це не так, як зазвичай
Найчастіше діти малюють за столом і в них складається стереотип, що папір лежить перед ними, вони «нависають» над листом і зосереджено творять — малювання на підлозі руйнує цей стереотип.

2. Малювання та гімнастика
Малюючи за столом, малюк практично нерухомий, малюючи на підлозі і на аркуші величезного порівняно з ним самим розміру, дитина вільний у пересуванні та отримує крім задоволення від малювання ще й кайф від руху. Малюючи на великому аркуші на підлозі, можна малювати як би всім тілом, наприклад, уявити себе циркулем і малювати кола.

3. Простір для творчості
Малюючи на невеликому аркуші формату А4, дитина контролює лише невеликий простір аркуша, яке, до того ж обмежує простір для його творчості, малюючи на великому аркуші малюк має в розпорядженні величезний простір і контролює візуально набагато більші володіння.

4. Малювання та спілкування
На великому аркуші можна малювати всім разом, з мамою, татом, бабусею, дідусем, друзями, а це набагато цікавіше.

5. Зручно найменшим
Малювати на такому більшому аркуші дуже зручно з самими маленькими художниками, які малюючи на папері за столом, часто заїжджають за краї і паралельно изрисовивают і весь столик, і себе. На великому аркуші, куди не глянь, скрізь папір і скрізь можна малювати.

Чим більше способів і форм прийнятного для вас малювання ви покажете дитині, тим швидше він зрозуміє, що малювати навіть тільки на папері можна дуже цікаво і різноманітно, а значить, Немає приводу від нудьги перевіряти, а як малюється на постільній білизні, дзеркалах і стінах.