Будинок догори дном

Ігри бувають різні. Але з точки зору батьків вони діляться на дві категорії: руйнівні і мирні. Кожен правильний батько мріє, щоб його малюк грав саме в мирні. Мріють про це і сусіди. А кожен правильний дитина мріє хоч раз перевернути будинок догори дном. І іноді можна йому це дозволити, незважаючи на невдоволений стукіт по батареї.

У руйнівні гри, звичайно, краще грати на вулиці. Якщо у Вас є власний дачний ділянка — проблема, де і як погундосять і пошуміти, вирішена. А ось якщо майже весь вільний час дитина проводить у квартирі, йому доводиться підбудовуватися під загальний режим життя, тобто, сидіти тихенько. Але іноді, тим більше, під батьківським контролем, звичний мирний хід життя можна порушити. І пограти з дитиною і його друзями в одну з таких ігор.

Піжмурки. Гра, наприклад, у квача неможлива в квартирних умовах: вільного місця дуже мало, і особливо не розбігаєшся. А от пограти в піжмурки — цілком реально. Грати краще в межах однієї кімнати, попередньо прибравши з неї предмети обстановки, на які можна натрапити. Особливо цікаво грати не просто з зав'язаними очима, а коли вже по-справжньому стемніло...

Хованки. Стають дійсно цікавими, якщо дитина отримує дозвіл ховатися, де захоче: в шафі, під ліжком, на балконі. Але ось дорослому краще не грати в ролі ведучого, а стежити, куди все-таки має намір влізти дитина. Адже фантазія може завести і на антресолі, і в який-небудь хитрий шафа, який дуже складно відкрити зсередини. Можна запропонувати дитині не ховатися самому, а ховати який-небудь предмет, наприклад, м'яку іграшку. (І нагадайте, що кішку в пральну машинку ховати не можна!)

Гра в індіанців. Насамперед треба спорудити стегнах пов'язки з листя, увіткнути в волосся пір'я (тут головне стежити, щоб не обпатрошили хвіст домашнього хвилястому папужки) і повісити на шию зв'язку намиста. Не менш важливий елемент гри — нанесення бойового розфарбування на обличчя і тіло. Часто для цих цілей використовують гуаш, але будьте обережні, адже на неї у дитини може бути алергія. Коли справжні індіанці готові, пора приступати до будівництва вігваму з ковдр і стільців. Навколо збудованого житла можна танцювати і проводити шаманські ритуали, улюлюкаючи і стукаючи в бубни. Головне — не палити вогнищ.

Битва подушками. Це розвага люблять навіть деякі дорослі. Подушки для битви краще вибрати легкі, з синтетичним наповнювачем. Ними не можна травмуватися в запалі бійки, і вони не розсиплються пухнастим пір'яним снігом. Для ускладнення завдання гравців можна битися з зав'язаними очима. А якщо битва відбувається на вулиці — грати можна, стоячи на колоді. Програє той гравець, який першим втратив рівновагу і ступив ногою на землю. Основне правило підготовки до домашньої битві на подушках — прибрати подалі всі вази і предмети, що б'ються, які можна легко і невимушено змахнути в розпалі битви.

Запуск повітряних куль. Можна надути велика кількість повітряних куль і грати ними, як волейбольними м'ячами. Або зв'язати кілька кульок, прив'язати до них записочки з бажаннями і запустити з балкону прямо у небо. При всій простоті такого розваги, воно дуже видовищно і на ура сприймається малюками.

МІНІСпортивнІ змагання. У футбол у квартирі не поганяєш, а ось в настільний теніс на обідньому столі можна зіграти. Для домашніх змагань підійдуть також гри на влучність: дартс (або просто кидання кульок по мішенях), «домашній» баскетбол (один тримає в руках кошик або кільце, а другий пробує потрапити в неї м'ячиком); стрибки у довжину, армрестлінг і т. д. Щоб змагання не закінчилися боєм вікон, заздалегідь приготуйте для гри надувні або легкі пластмасові м'ячики. Не забувайте, що змагатися з самим собою нецікаво, тому друзі дитини будуть незайвими на цьому заході.

Авторалі. Така цікава гра, в основному, хлопчикам, але і деякі дівчатка грають в неї з задоволенням. В одній з кімнат будується з підручних матеріалів траса з перешкодами і гірками, а потім по ній запускаються іграшкові машинки.

Войнушка. Чисто хлоп'яча забавка. Мабуть, найбільш руйнівна з усіх — на те вона і війна. В квартирі «риють окопи, зводяться барикади, готується зброя, і закладаються міни. Вирішальна битва зазвичай відбувається в самому вільному місці (в центральній кімнаті), і чим воно успішніше, тим страшніше потім полі битви. Якщо Ви не готові до таких руйнувань, то можливий полегшений варіант — гра у солдатиків або війна серед іграшок.

Це неповний список руйнівних ігор, і напевно Вам (а особливо Вашим дітям) відомі не менш цікаві «буйні» розваги. Заохочувати дитину в таких забавах — вирішувати Вам. А наступного разу ми поговоримо про те, яка альтернатива є у рухливих розваг, і в які спокійні та розвиваючі ігри можна пограти з малюком.