Аксесуари у допомогу мамі, що годує (частина 1)

Матуся ніжно обіймає малюка під час годування.

Гладить його пухнасту голівку, бархатисті щічки, забавний носик-кнопочку, крихітні пальчики... Малюк прицмокує рожевими губками, блаженно закриває очі і засинає... Не життя, а ідилія! Причому вона цілком реальна.
Мені, ніколи не має проблем ні з кількістю молока, ні з хворобливістю грудей, думається, що для цього потрібно лише мати трохи вільного часу і малюка поруч. Але іншим матусям, змученим тріщинами сосків, болями в попереку, підтікання молока і т. д. так зовсім не здається. Можливо, полегшити їм життя (і час, проведений з коханою дитиною) допоможуть спеціальні аксесуари у допомогу мамі, що годує. Адже кожній з нас так хочеться, щоб ці самі хвилини повного єднання з коханою діточок були сповнені комфорту та ніжності.
Чудово пам'ятаю вічно мокре від проливающегося даремно молока свою білизну і одяг. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, рекомендується придбати вбираючі прокладки для бюстгальтера, які можуть бути присутніми в гардеробі не тільки годує, але і майбутньої мами, якщо у тій стало рясно виділятися молозиво.
Але призначення таких вкладишів не тільки в тому, щоб не пролити ані краплі, тим самим захистивши одяг від просочування молока, але і в тому, щоб захистити груди і чутливі соски, зберегти їх сухими і чистими, запобігти роздратування і тріщини.
Особливо інтенсивно вбираючі прокладки для бюстгальтерів використовуються в перші місяці після пологів, коли встановлюється норма лактації і часто відбувається не те що підтікання, а просто «витіканню» молока.
Вкладиші діляться на багаторазові і одноразові. Перші економічніше, оскільки можуть використовуватися неодноразово після прання (рекомендується ще пропрасовувати їх з обох сторін після просушування). Краще прати вручну (так менше деформація) та із застосуванням засобів для прання дитячої білизни.
Як правило, багаторазові прокладки виготовляються з бавовняної тканини, але є і з вовни, які крім всього іншого володіють ефектом «сухого тепла», зігріваючи в холодну пору року. Правда, їх використання буде недоцільним, якщо у мами алергія на шерсть.
Вбираючі багаторазові вкладиші зазвичай продаються в упаковці по 2, 4, 6 або 10 штук, залежно від кількості буде і ціна за упаковку (від 100 до 650 руб.) Наприклад, англійські Avent вовняні з бавовняним внутрішнім шаром (плюс мішечок для прання в пральній машині) обійдуться в 300 руб. за 6 штук. Комплект з 4-х вкладишів швейцарської фірми Medela коштує дорожче — 410 руб., а фінські — найдорожчі (600-650 руб. за пару).
Чи слід нагадувати, що вам знадобитися не менше 2-3 пар вкладишів (зміни)?

Хоча одноразові прокладки вимагають набагато більших фінансових витрат, але, за твердженнями працівників магазинів товарів для вагітних та годуючих мам, вони користуються більшою популярністю. З ними менше клопоту — після використання такої вкладиш просто викидається. Якісні одноразові вкладиші мають чашоподібну анатомічну форму, вони тонкі і непомітні під одягом, але при цьому за рахунок багатошаровості і середнього шару, що перетворюється під впливом рідини в гель, а також зовнішнього шару, не пропускає вологу, добре вбирають рідину і не залишають свої ворсинки на шкірі.
Дуже зручні додаткові опції всмоктуючих вкладишів — індивідуальна упаковка (що дозволяє брати з собою кілька прокладок під час виходу з будинку), фіксуюча стрічка, яка кріпить вкладиш в чашечку бюстгальтера, якщо в ньому немає спеціального кишеньки, ультрапоглинаюча вставка в центральній частині на той випадок, якщо мамі потрібно покинути будинок надовго (наприклад, для працюючих мам), зазначення гипоаллергенності на упаковці.
Звичайно ж, одноразових прокладок в упаковці набагато більше, ніж багаторазових: ті ж Avent коштують близько 320 руб. за упаковку з 30 штук, за Medela у вас попросять 250 руб. (за ті ж 30 штук), італійські Chicco обійдуться в 200 руб. (30 штук), японські Pigeon 330 руб. за 42 штуки, а вкладиші російських марок «Наша мама», німецьких Sanosan, Fixies зовсім дешеві (95-125 руб. за 30 шт.)

Поки вкладиші для грудей вбирають пролите молоко, силіконові накладки-молокосборники (які іменують ще грудними «черепашками») говорять «Ні краплі мимо!» і дають можливість зібрати все молоко без залишку, щоб жодна цінна крапелька не пропала даром.
Напевно вам знайоме: малюк їсть з однієї груді, а інший в цей же час тече струмок або навіть б'є фонтан. Молокосборник, вкладений в чашечку бюстгальтера, збере витікає молочко, яким потім можна догодувати малюка з пляшечки або з ложечки (для того, щоб зручніше було злити «цілющий нектар», в накладці спеціально передбачений «носик»).

«Черепашки » не помітні під одягом, тому деякі використовують їх замість всмоктуючих прокладок, до того ж вони служать надійним захистом потрісканих чи запалених сосків, оберігаючи їх від тертя з тканиною бюстгальтера, а вентиляційні отвори дозволяють шкірі «дихати» і «провітрюють» її. Комплект таких накладок (фірми Bebe Confort, Avent, Medela, Chicco) коштує приблизно 290-400 руб.