10 заповідей виховання

Ці заповіді, «доповнені і перероблені» велику кількість разів зустрічаються в інтернеті, друкуються на стендах для батьків в дитячих садках, і як правило без вказівки автора, принаймні, ваша покірна слуга не бачила імені автора жодного разу. Відновлю світову несправедливість, ці 10 заповідей, які як правило озаглавливаются як «Діти навчаються і життя» в оригіналі виглядають так:

1. Якщо дитину критикують, вона вчиться засуджувати.
2. Якщо дитина живе з почуттям безпеки, вона вчиться довіряти собі.
3. Якщо дитина живе з ворожістю, він вчиться битися.
4. Якщо дитину приймають, він вчиться любити.
5. Якщо дитина живе в страху, він стає тривожним.
6. Якщо дитину визнають, він вчиться ставити перед собою цілі.
7. Якщо дитину шкодують, він вчиться жаліти.
8. Якщо дитину підтримують, вона вчиться любити себе.
9. Якщо дитина живе з ревнощами (я б сказала «в атмосфері ревнощів», але прийнятий такий переклад), він вчиться відчувати провину.
10. Якщо дитина живе з дружелюбністю (я б знову сказала швидше » в доброзичливій атмосфері»), він дізнається, що світ — гарне місце для життя.

Так от, автор цих правил Хейм Дж. Джинотта відомий фахівець з ігровий груповий психотерапії з дітьми. Теоретичні принципи, на яких базується цей напрямок терапевтичної роботи, такі, що на думку цього автора варто прислухатися всім тим, хто цінує у своїй дитині унікальність, індивідуальність і поважає його особу, або всім тим, хто хотів би навчитися цього.
Книга «Групова терапія з дітьми. Теорія і практика ігрової терапії» може бути цікавою не тільки фахівцям, але й батькам.

Ось ще рецензія від видавця (взята з www. ozon. ru):

Книга відомого фахівця з групової ігрової психотерапії з дітьми, X. Джинотта, являє собою систематизоване, поетапний опис процесу ігрової терапії від і до. Даються відповіді на численні питання, які виникають або можуть виникнути у фахівця в цій області: яких дітей можна включати в ігрову групу, а яких — не можна? як розворушити замкнутого дитини? що робити з агресивною дитиною? чому багато батьків, що записалися на прийом, не приходять? як працювати з батьками? і т. д. Автор супроводжує теоретичний матеріал живими ілюстративними прикладами, які не зможуть залишити байдужими жодного читача, а вже тим більше фахівця, який знайде масу аналогій з власної практики.

Для психологів, психіатрів, а також інших спеціалістів, які працюють з дітьми, і всім, хто прагне вдосконалити своє вміння спілкуватися з дітьми.