Як виховати Супер-тата? (частина I — Правила)

У вступі ми поговорили про те, як підготувати чоловіка до батьківства ще під час вагітності.

1. Правило першої зустрічі
Новоспечений тато при першому побаченні з малюком відчуває себе як під час знайомства з інопланетянином. Йому буде простіше знайти контакт з великоголовим істотою, якщо він вже спілкувався з малюком заочно під час вагітності, але і тут мамі слід бути напоготові і в жодному разі не демонструвати, що вона краще знає, як спілкуватися з дитиною.
Пам'ятайте, що основи взаєморозуміння з людьми закладаються вже в дитинстві, а значить довіра першої зустрічі малюка з батьком має неабияке значення для обох сторін. І тут ініціатором знову повинні виступити ви.
Повернувшись з пологового будинку не потрібно з порога накидатися на чоловіка з претензіями з приводу непротертой пилу на гардинах або ліжечка, поставленої не в тому кутку. У вас тепер є що обговорити крім побутових дрібниць. Тим більше не змушуйте чоловіка відразу здавати іспит по зміні підгузників» — для цього є ще маса часу.
Краще запропонуйте йому прилягти поряд з вами на диван. Покладіть дитину до себе на груди, а потім обережно перекладіть на чоловіка. З усіх боків захищені м'яким диваном та ще й поряд з вами і чоловік, і малюк буде відчувати себе впевненіше. А ці перші дотики дуже важливі — не дарма ж новонародженого кладуть на мамин животик ще в родовий, точно так само познайомте тата з «прибульцем».
Запропонуйте чоловікові протягнути дитині палець, і малюк його міцно схопить. Нехай це всього лише прояв вроджених інстинктів, але татові цей жест може здатися цілком осмисленої відповідною реакцією. Додаванням слів: «Подивися, він уже тебе впізнає! А який силач! Зовсім як тато...» — ви ще раз підкреслить важливість батька в житті малюка.

2. Золоте правило для мам — не критикуйте! Одна згарячу сказана вами фраза може надовго перекреслити благі наміри чоловіка. Зате похвали, як бальзам лейте щедро! Тільки ваш чоловік може заколисати є чадо, тільки він здатний самостійно погодувати його з пляшки, тільки до нього поспішайте ви, якщо не можете одна спокутувати крихту. Нехай це не так, але він цього не дізнається.

3. Завжди заохочуйте ініціативу молодого батька, хваліть його за успіхи, дякуйте за допомогу. Можливо, він робить все не так швидко, спритно і акуратно, як ви, але майстерність приходить з досвідом. Головне — його бажання вам допомогти зблизитися з дитиною.

4. Мама практично після народження вже може легко і невимушено воркувати з малюком, а той звикає до звуках її голосу, тембру, вчиться розпізнавати його серед безлічі інших. Але таке природне поведінка виявляється не під силу батька, він щиро дивується — про що можна говорити з тим, хто ще нічогісінько не розуміє!
Підкажіть чоловікові, що голоси близьких людей створюють необхідний для новонародженого емоційний комфорт, тому, можливо, не важливо ЩО буде говорити тато, значення має ЯК він буде це робити. Нехай тато вголос спокійно і впевнено порепетирует доповідь завтрашнього наради, а в цей час похитає нащадка на руках — і батькові користь і малюкові приємно. Малюк може заснути під ласкаву мова будь-якого змісту, а колискові заспіває мама.

5. Враховуйте той факт, що батьками стають зовсім не в день появи дитини на світ і тим більше не під час вагітності.
Доведено, що у більшості чоловіків батьківський інстинкт «прокидається» навіть не тоді, коли він вперше бере дитину на руки, а в той момент, коли батько бачить адресовану йому усвідомлену посмішку (тобто десь 1-2 місяці.)
І нам, у кого материнський інстинкт закладений з дитинства, доводиться з цим миритися.
Заспокоює те, що більшість чоловіків ХОЧУТЬ стати татами. А бажання — вже половина справи.

6. Головне, щоб тепер прокинулася жага дослідження і бажання розібратися «як ця кричуща штука працює». Частіше просите чоловіка допомогти вам з немовлям. Саме допомогти, а не зробити щось за вас. Разом купайте дитину, готуйте йому обід, купуйте іграшки. Словом, робіть разом те, з чим ви раніше справлялися поодинці.

7. Коли емоційний контакт налагоджений, спробуйте ненадовго залишати батька і сина наодинці. Тільки не перестарайтеся в живописанні травм, які отримують діти через недогляд батьків. Розповіді про проковтнутих предметах, розбитих про косяки головах, перекинутих каструлі з окропом точно не додадуть чоловікові обачності, а от налякати і можуть відштовхнути. Краще разом з чоловіком подумайте, як максимально убезпечити малюка.

8. Тепер можна перекладати на сильні батьківські плечі цілком конкретні обов'язки. Ви з подивом зауважите, що тата теж багато чого вміють. Наприклад, заспокоювати дитину неординарними способами, укладати спати хоче це робити малюка, підкидати його в повітря і корчити смішні пики.
Не забудьте похвалити і чоловіка і дитини за винахідливість.

Продовження слідує...