Хто найрозумніший?

Нещодавно натрапила на результати одного дуже цікавого дослідження, яке проводили кілька років тому американські вчені Вейнского державного університету Детройта. Їх робота була присвячена проблемі Розвитку інтелекту в ранньому віці.

В рамках одного з експериментів вагітних жінок просили вказати вік, починаючи з якого, на їхню думку, дитина усвідомлює навколишнє його дійсність. Більшість вказала вік близько 2 місяців і лише 13% майбутніх матерів думали, що з самого моменту народження. Після народження дітей у опитаних вагітних, їх сім'ї відвідували медсестри, спостерігаючи дітей в різному віці до двох років: відмінностей між новонародженими практично не спостерігалося, а ось до року найбільшого рівня інтелектуального і психомоторного розвитку досягли ті малюки, чиї мами були впевнені, що вони сприймають і усвідомлюють світ з народження (ті самі 13%). До двох років ці відмінності стали ще більш очевидними.

Джерело — http://www. effecton. ru/366.html

Цей приклад як не можна краще доводить неспроможність ідей «навіщо йому читати книжки, він все одно нічого не розуміє?», «для чого з ним розмовляти, адже він не може відповісти» і т. п.
Так що, дорогі матусі, Вірте у своїх дітей і вони обов'язково виростуть здібними, розумними і геніальними!