Урок побутової магії

Сьогодні ми будемо перетворюватися в наших дітей, але тільки це не означає, що ми будемо стрибати по дивану, повзати по підлозі, кидатися подушками, корчити пики і кидатися їжею, ні, ми будемо Вчитися вставати на місце нашої дитини, щоб навчитися бачити його переживання і причини різного роду «неугодного» нам поведінки.

Я сама аж ніяк не прихильник ідеї «стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе», і я навіть швидше віднесу себе до противників такої філософії, оскільки всі люди різні настільки, що більше, на мій погляд, актуальні ідеї типу «що росіянину добре, то німцю — смерть».Однак, коли мова заходить про батьків і дітей, про виховання і спілкуванні між представниками різних поколінь, можливість уявити себе на місці іншого й приміряти на себе, як виглядають повсякденні ситуації з його точки зору, дуже здорово повертає наші усталені дорослі мізки в незвичне для них становище. І ми з такими мізками набакир можемо бачити речі дещо іншими, ніж звикли і можемо подивитися на до болю знайому ситуацію зовсім під іншим кутом. Саме тому я часто прошу батьків поставити себе на місце дитини в типових, особливо конфліктних, ситуаціях., пропоную уявити, що сцена розгортається не між ними і дитиною, а між ними і їхніми друзями, колегами і т. п.

Давайте з вами пограємо в таке «уявіть собі, що...» і, можливо, вам сподобається і в подальшому житті придасться, щоб швидше зрозуміти, в чому ви були неправі і чому дитина вередує, скандалить, не погоджується з вами і т. п.

Уявіть собі, що ви з чоловіком (дружиною) разом в гостях у друзів, ви зайняті своєю справою, ваша друга половина — своїм. І раптом ваш чоловік (дружина) підходить до вас і зі словами «Нам пора йти!» бере вас за руку і веде до дверей, бадьорим тоном командує «Одягайся, збирай свої речі!» і в мить ока одягається сам, досить швидко починаючи потіти і психувати, що вас доводиться занадто довго чекати. Уявили? Більше ніж впевнена, що у вашій уяві ви ще на другому реченні моєї розповіді вже висловили все, що думаєте в обличчя вашому партнерові, здивувалися, обурилися і висловили своє нерозуміння і невдоволення. Але, мушу вас засмутити, це тільки тому, що ви забули уявити собі, що ваш партнер в чотири рази вище вас зростанням і запросто може при бажанні скрутити вас у баранячий ріг...

Загалом, мораль цієї байки така — поводьтеся з дітьми так само, як ви вели себе в подібній ситуації з чоловіком (дружиною), чи іншому — попередьте, що вам незабаром потрібно буде збиратися, дозвольте одягтися самому в тому темпі, як це вийде у нього і т. д. і т. п.

А серед ваших знайомих є такі жахливо невиховані діти, які кожен раз, як справа доходить так необхідності прощатися і збиратися додому з гостей, починають голосити «нупожалуйстануможнояещенемногопоиграю», обурюватися, стверджувати, що вони нікуди не збираються йти, плакати та битися в істериці? Є? Тоді розкажіть їх батькам цю казку, я думаю, їм має сподобатися