Трошки про серйозне. Хрестини

Що таке хрестини? Нарядні білі хрестильні платтячка на маленьких пупса? Схвильовані батьки і безліч родичів з подарунками, які приїхали привітати малюка і заодно скуштувати салатиків з святково накритого столу? Все це, звичайно теж, але головне, погодьтеся, не подарунки та смачні закуски, а те, що саме в цей день дитина отримує свого ангела-хранителя, який буде направляти і допомагати йому щодня його земного життя. І саме в цей день малюк отримує своє справжнє перед Богом ім'я.

Отже, якщо ви не вважаєте, що «виросте і сама визначиться» ким йому бути: буддистом, католиком, православним, мормоном, атеїстом чи послідовником секти зелених папужок, і для вас дійсно важливо, щоб малюк отримав Божу захист, то сміливо починайте готуватися до церковного ритуалу, який носить назву «Хрещення».

Я не буду заглиблюватися в духовний аспект цієї дії, скажу лише, що не варто думати, що хрещення немовляти апріорі будуть вирішенням всіх проблем: тобто і вболівати він не буде і псування з пристрітом злі бабульки на нього не наведуть. Згадаю і про те, що мало охрестити малюка і полегшено зітхнути. Наша церква цілком обгрунтовано вважає, що, щоб хрещення не стало звичайною виставою для родичів, батьки повинні самі знати і дотримуватися законів християнства, щоб виховувати дитину у вірі. Тільки тоді, коли батьки розуміють, що таке хрестини і з чим їх їдять, Таїнство Хрещення буде сприйматися не як данина моді, а як перший крок до виховання майбутнього християнина.

Багато батьків задаються питанням, коли ж можна хрестити немовля. Російська Православна Церква дозволяє проводити обряд хрещення до досягнення нею 8-ми днів, але пам'ятайте, що молода мама не зможе бути присутньою на хрещенні, якщо не минуло 40 днів після пологів. До речі, цікавий факт — у випадку смертельної небезпеки, якщо наприклад, дитина потрапила після пологів в реанімацію, можна охрестити його і раніше.

Що необхідно, щоб охрестити дитину? Для початку вам знадобляться хресні мама і тато. До вибору цих людей, які будуть відігравати важливу роль в житті вашого малюка варто поставитися з усією відповідальністю. Адже саме на них покладено важливе завдання не тільки привести дитину до Бога, але і забрати його в свою сім'ю, якщо з вами що-небудь станеться.

Вибрали хрещених, — чудово! Тоді купуйте красивий хрестильний комплект, їх можна знайти практично в будь-якому дитячому магазині, хрестик і йдіть домовлятися в церкву. Традиційно хрестять по суботах, причому хрестини можуть бути як загальні, коли збирається безліч дітлахів, їхніх батьків та родичів, і індивідуальні, тобто хрестити будуть тільки вашого малюка. Скажу відразу, в загальних хрестинах немає нічого страшного, правда, тільки до того моменту, поки малюки не починають спільну співанку, але і з цим зазвичай досить швидко справляються.
Якщо чесно, то я і не знаю, як саме проходить індивідуальне Хрещення, єдине, думаю, однозначно тихіше.

Про те, як проходить сам обряд (випробувано особисто, як просто матір'ю і хрещеною мамою) розповім наступного разу.