Синець під оком, як позбутися?

Абсолютно неважливо, як у вас з'явився синець під оком: ви впали, вдарилися головою об одвірок або поличку, або хтось доклав до цього свою руку. Синяк є і він помітним плямою виблискує під оком. Погодьтеся, що неприємно мати на обличчі синець. Не хочеться показуватися на людях в такому вигляді, зустрічаючи німі запитання на обличчях оточуючих. Може бути, для деяких чоловіків з'явитися на роботі або в суспільстві з синцем під оком це норма. Деякі навіть будуть цим пишатися - побував в переробці, і все обійшлося лише невеликим синцем під оком. Але ж бувають синці і на обличчях жінок Та й у дітей трапляються! Як би там не було, синяк під оком це неприємно, болісно і навіть шкідливо для здоров'я! Давайте спробуємо швидко позбутися від синяка під оком.

Від того, наскільки швидко ви почнете діяти, залежить - чи будете ви ходити наступні півтора тижні з синцем чи ні.

Існує кілька способів як позбутися від синяка під оком

Швидка допомога. Відразу ж після удару слід накласти на місце забитого холод. Це може бути лід, сніг, холодна скляна пляшка, в загальному, все, що набагато холодніше ніж, ваше тіло. Якщо ви докладаєте лід або металевий предмет, наприклад, ложку, з морозилки, то оберніть їх м'якою, тонкою тканиною. З холодом слід поводитися обережно, щоб не застудити м'язи обличчя. Тим більше, що сам очей містить безліч нервових закінчень і судин.

Ліки. Після застосування холоду можна скористатися і медикаментозними препаратами. У будь-якій найближчій аптеці можна придбати мазь або крем, які містять гепариновую кислоту. Вона сприяє зняттю набряку з місця удару, має знеболюючу дію і покращує кровообіг. Регулярне використання такої мазі допомагає швидко вивести синяк. Після першого ж дня застосування синяк буде не так сильно помітний, а через кілька днів повністю зникне. Добре допомагають прості і недорогі мазі: Троксевазин, Бодяга, Аскорутин, Синяк-OFF. Перед нанесенням мазі на місце пошкодження, потрібно промити його водою і насухо витерти. Після цього легкими рухами нанести мазь на шкіру. Використовувати мазь можна 3-5 разів на добу.

Компреси.

Відносно синців на обличчі не можна допускати перегрівання компресами, особливо в перший день. Теплі компреси можна використовувати тільки на 3-4 день появи синця. Слідкуйте за тим, щоб компрес не була дуже гарячою, інакше можна отримати опік і погіршити стан справ. Як зробити теплий компрес в домашніх умовах? Дуже просто, потрібно взяти 200-300 грам звичайної солі, висипати її на чисту сковороду і нагріти протягом декількох хвилин. Потім потрібно взяти невеликий тканинний мішечок, чисту ганчірку або звичайний рушник, висипати туди сіль і загорнути. Прикладати до місця синяка слід на 5-10 хвилин, не більше. Не допускайте занадто високої температури, якщо компрес доставляє вам больові відчуття, то відкладіть його в сторону і дайте трохи охолонути. На 2-3 день можна зробити йодну сітку на область синяка.

Народні методи.

Крім сучасного медикаментозного лікування існує і безліч народних методів, якими користувалися ще наші бабусі і дідусі. Але перш ніж робити які-небудь маски і настоянки з різних трав і зборів, переконайтеся, що у вас немає на них алергії. Народні методи краще поєднувати з загальноприйнятими (мазі, таблетки та інше).

Найпоширеніший і простий народний спосіб лікування синців лікарський трав'яний відвар. Щоб приготувати це чудово засіб необхідно взяти 1 чайну ложку мати-й-мачухи і 1 чайну ложку багна. Цю трав'яну суміш залити фільтрованої водою і прокип'ятити хвилин 5. Відвар повинен настоятися протягом півгодини. За цей час він встигне охолодитися. За допомогою цього відвару необхідно робити примочки на синяк не частіше 1 разу на дві години.

Варто спробувати і такий спосіб: розбавте трохи водою звичайну горілку, розлийте цю рідину в формочки для льоду і відправляйте в морозилку до повного заморожування. Після утворення льоду, оберніть його шматочки в тканину і протирайте синяк щогодини. Даний метод допоможе позбутися від синяка під оком протягом 3-4 днів.

Можна використовувати в лікувальних цілях і листя капусти, які попередньо потрібно розім'яти молоточком для м'яса. Завдяки цьому капуста пустить сік. У такому вигляді прикладіть її до місця удару на 1 годину. Чим більше процедур з капустою зробите, тим краще буде ефект, адже капуста володіє багатьма лікувальними властивостями. Вона не дасть розвинутися гематоми і зупинить нагноєння.

Як ми бачимо, існує безліч способів скоріше позбутися від ліхтаря на обличчі. Для того, щоб синець раптом не збільшився в розмірах (буває і таке), не варто приймати занадто багато болезаспокійливих ліків, наприклад анальгін. Вони розріджують кров, тим самим провокуючи збільшення синців. Не варто також вдаватися відразу до всіх способів. Зупиніться на 1-2 і регулярно виконуйте всі рекомендації. Краще, якщо при медикаментозному лікуванні ви попередньо проконсультуєтеся з лікуючим лікарем.

Не хворійте і бережіть своє обличчя!