Сто одежинок, або Яку одяг купити новонародженому?

Коли в родині очікується поява малюка, так хочеться купити для нього безліч красивих речей! Достаток дитячих товарів, від яких полиці магазинів ломляться, вражають уяву! Але якщо слідувати принципу розумної економії і здоровому глузду, виявиться, що від чого можна відмовитися зовсім безболісно.

Моя мама примовляла: «Головне, щоб було у що одягнути і куди покласти дитинку, решта — за бажанням батьків». Я не можу з нею не погодитися.

Сьогодні ми зупинимо свою увагу на першому: підборі одягу для новонародженого.

Можливо, ви ніколи про це не замислювалися, але новонародженому абсолютно все одно, наскільки красива одяг, який на ньому одягнена. Може, і нам при виборі речі не слід захоплюватися тільки її красивістю, а поставити на перше місце інші критерії.

Зручність
На мій погляд, найважливіший критерій. Одяг не повинен стискати рухів малюка, на ній не повинно бути тугих гумок, зайвих зав'язок, непотрібних прикрас. Я вважаю непотрібними на одяг для новонароджених пряжки, ремінці, кишені.

Розмір
Одяг має бути малюкові не тісним і не надто великий (як би не була велика спокуса купити річ «на виріст», все одно дитина виросте з неї дуже швидко, набагато швидше, ніж ви можете собі уявити).

Якість тканини
Тут ви всі розумієте самі: в одязі з натуральних матеріалів малюкові буде набагато комфортніше, ніж в синтетиці. Зверніть увагу на те, як виріб переносить прання (одяг новонароджених доведеться часто прати), і на загальний вигляд і якість одягу: акуратні шви добре оброблені петлі, легко розстібаються кнопки і т. д.

Кольори
Як би не прельщались ми яскравістю фарб (хочеться купити малюкові побільше речей «веселеньких» забарвлень), для ніжних дитячих оченят яскраві кольори надмірно агресивні. У перші три місяці життя гардероб малюка краще скласти з речей пастельних відтінків: ніжно-рожевого, небесно-блакитного, фісташкового, м'якого жовтого, бежевого і т. д.

Тепер від загальних критеріїв перейдемо власне до речей. Одяг крихті почнемо купувати з Пелюшок. 20-ти штук вам вистачить позаочі, якщо їх відразу прати. Багато мам в наші дні взагалі відмовляються від пелюшок: про шкоду тугого сповивання написані вже цілі гори статей! Але їх цілком можна використовувати як простиральця на клейонку, підстилати під голову новонароджених, накривати малюка під час сну в теплу погоду на вулиці.

А ось кількість Повзунків буде залежати від способу їх прання: якщо ви не будете накопичувати їх за цілий день, 10-12 штук вистачить з лишком!

Не слід запасатися і великою кількістю Сорочечок: вони стануть вам у нагоді лише в перший місяць і то, якщо ви будете сповивати дитину. Краще придбати по парі-трійці тонких трикотажних і байкових або махрових кофтинок на гудзиках або кнопках, вони набагато зручніше сорочечок. Також знадобляться не більше двох-трьох легких комбінезонів і один теплий вовняний.

Чепчиків купуйте лише два: тонкий і теплий, вдома вони не потрібні навіть якщо в кімнаті прохолодно, а на вулиці можуть стати в нагоді. Шапочок теж достатньо двох — одношаровій з бавовняного трикотажу на плюсову температуру і подвійний, більш теплою на легкий морозець (коли дуже холодно, все одно доведеться надягати капюшон).

Не надягайте дитині спеціальні рукавиці, «щоб не подряпався». Під час сну мозок продовжує працювати, і, стикаючись пальчиками то з махровою тканиною повзунків, то з ворсистою поверхнею ковдри, то з гладким деревом ліжечка, малюк отримує різноманітні тактильні відчуття, так необхідні для його повноцінного розвитку.

Пінетки Знадобляться лише для того, щоб покрасуватися, з практичної точки зору, Шкарпетки набагато зручніше. Всі знають, що функціонування дрібної моторики рук розвиває мову, але рідко хто здогадується про те, що стимуляція стопи не менш важлива для формування інтелекту малюка: на ній розташовано багато нервових закінчень, через які в мозок дитини надходить важлива інформація. Тому, поки малюк не почне самостійно ходити,Черевички йому теж не потрібні, нехай частіше бігає босоніж.

Впевнена: ви придумаєте, на що з користю витратити зекономлені гроші. Наприклад, постарайтеся обзавестися потрібної побутовою технікою. Кухонний комбайн або пральна машинка значно полегшують домашню працю. Перший допоможе в лічені секунди віджати сік, приготувати смачне пюре або протерти м'ясо, а про важливість другої нагадувати не доводиться.

І вперед на штурм магазинів для самих маленьких!