Перший день у дитячому садку

В той день, коли ви підете з дитиною в дитячий сад вперше дуже важливо з самого ранку створити у дитини як можна більш позитивний настрій і підтримувати його хороший настрій. Прокиньтеся самі і розбудіть дитину в такий час, щоб встигнути зібратися і вийти з дому без суєти і поспіху.

Якщо згідно з правилами дитячого садка дитина може принести у групу якусь зі своїх іграшок і зберігати її в шафці, то можна ще з вечора приділити час спільного вибору такої іграшки. Переберіть разом з дитиною всі його іграшки (ті, які ви могли б дозволити йому взяти), щоб він міг вибрати будь — Дуже важливо, щоб з собою в групі у дитини було щось рідне, звичне, улюблене, його особисте.

Збираючись, нагадайте ще раз про те, що і в якій послідовності буде відбуватися з ним у садку і відзначте для дитини той час, коли ви прийдете за ним (вкажіть час і той режимний момент, коли це станеться — «Я заберу тебе в половині другого, коли ви прийдете з прогулянки і пообідаєте» — бажано саме так, «за один крок, щоб прийшовши з прогулянки, дитина вже згадав, що зараз буде обід, після якого ви прийдете за ним).

По дорозі повторіть з малюком, як ви будете прощатися, ще раз пояснивши, чому батьки не залишаються в дитячому саду. Обов'язково нагадайте дитині, як звуть вихователів і нянечку.

Коли приведете дитину в групу перший раз, розрахуйте, що ви звільнитеся не дуже скоро (просто попрощатися і піти в перший раз може не вийти, так що будьте готові до цього заздалегідь, щоб потім не хвилюватися, що ви спізнюєтеся на роботу). Привітайтеся з вихователем, разом з вихователем розкажіть дитині, де його шафка і т. п., зачекайте поки він роздягнеться, після цього попрощайтеся (згадайте про придуманий вами ритуал) і йдіть. Головне правило при прощанні з дитиною в дитячому саду — «йдучи, йди». Тобто якщо ви вже сказали «Ну, я пішла», ви повинні піти. Саме тому потрібно бути впевненою, що ви йдете вчасно і що малюк не розплачеться, ну або в гіршому випадку тільки починає розходитися, а не вже б'ється в істериці. Інакше дитина зрозуміє, що ви з легкістю можна маніпулювати, йому стане зрозуміло, що всі ваші розповіді про «пора на роботу» були не так вже й правдиві, і взагалі ви можете затриматися, варто йому тільки заплакати, прилягти на підлогу або забитися головою об стіну. Можливо, це здасться вам жорстоким, але просто повірте — ще ні одна дитина серйозно не постраждав, залишившись без мами в групі, навіть якщо він бився в істериці (хоча це, звісно, не найкращий варіант для малюка). Можете для власного заспокоєння поставити собі таймер мобільного телефону на двадцять хвилин після вашого відходу і, коли він задзвонить, сказати собі: «Ось зараз мій малюк вже точно заспокоївся і з ним все в повному порядку», запевняю вас, ви не погрішите проти істини.Головне, не хвилюйтеся самі і не нагнітайте свій стан думками «а якщо він разревется», «а раптом я не зможу його заспокоїти» і т. п., будьте сповнені рішучості і впевнені в собі. А якщо ви не впевнені, що вам дійсно треба піти, що ви дійсно можете залишити дитину в саду одного, готуєте варіанти відступу («подзвоню мамі, нехай забере його до себе», «якщо що, подзвоню на роботу і не поїду, повернуся з ним додому»). Подумайте про те, що ваша невпевненість в даному випадку лише ваша власна проблема, яку вам доведеться вирішити до того, як зберетеся відвести малюка в садок.А діти, до речі, чудово відчувають ваш настрій і всі ваші сумніви, так що якщо ви впевнені, що все пройде, у вашої дитини сумнівів в цьому теж не залишиться, і все дійсно пройде добре. Якщо ж ви будете трястися всю дорогу в дитячий сад і уявляти собі всі можливі «жахи прощання», то сповна отримаєте від свого чада все те, чого ви так боїтеся і навіть більше.

Пам'ятайте — у ваших силах і інтересах зробити так, щоб ваше перше розставання (як і всі наступні) пройшло спокійно. Як стає зрозуміло з вищесказаного, перше завдання на цьому шляху — виховати та підготувати до дитячого саду себе. Головне, чого ви повинні домогтися, це того, щоб ваша дитина був спокійний, легко прощався з вами і був зацікавлений тим, що відбувається в дитячому саду. Цього легко досягти, якщо всі попередні ступені підготовки ви успішно подолали знайшли найбільш вдалий, на вашу думку, дитячий садок (ви спокійні і впевнені в тому, що дитині там добре і комфортно) і належним чином налаштували своєї дитини.

Пару хвилин вашої уваги перед відходом приділіть вихователям — поставте їх до відома про те, у скільки ви заберете малюка (вони зможуть нагадувати про це йому, їли малюк протягом дня буде хвилюватися і питати). Якщо є можливість зв'язатися з вами по мобільному телефону, обов'язково залиште свій номер вихователям.

Коли прийдете забирати малюка (нагадаємо, що зробити це потрібно саме в той час, коли ви і обіцяли, намагайтеся не затримуватися), не забудьте поцікавитися, як пройшов його день у саду, що він робив, що йому сподобалося, а що ні, що у нього вийшло, а що викликало труднощі. У перший день, зрозуміло, важливо поговорити і з вихователем, щоб отримати від нього зворотний зв'язок про поведінці і настрої вашого малюка, проте, постарайтеся зробити це не на шкоду спілкуванню з малюком. Йому зараз набагато важливіше отримати від вас максимум уваги, ніж вам отримати потрібну інформацію від вихователів.Пам'ятайте ще й про те, що потрібно частіше говорити дитині, як ви скучили без нього, як ви його любите і який він у вас молодець і дорослий, як ви раді, що він вже сам ходить у дитячий садок. Дітям дуже важливий цей статус «дорослості», по-перше, і, по-друге, їм важливо знати, що їх не просто віддали в дитячий сад, щоб «відкупитися», після чого перестали любити і цінувати.