Купуємо перший велосипед

Літо — прекрасний час, щоб обзавестися велосипедом і здійснювати разом з малюком перші в його житті велосипедні прогулянки. Вибираючи перший у житті дитини велосипед, сформулюйте свої вимоги до нього заздалегідь, сучасний ринок дитячих велосипедів розвинений більше, ніж добре, різних за ціною і комплектації пропозицій дуже багато.

Вибираючи перший велосипед для малюка, зверніть увагу на:

Матеріали, з яких він зроблений — велосипед повинен бути міцним і легким
Висоту сидіння — вона повинна бути такою, щоб дитині було зручно сидіти, і він міг поставити ноги на повну ступню на землю, сидячи в сідлі.
Зручність — вашій дитині має бути комфортно сидіти в сідлі, крутити педалі, триматися за кермо і т. д.
Блокування повороту керма — кермо не повинен повертатися навколо своєї осі на 360 градусів, оскільки це ускладнює управління ним і до того ж може бути небезпечно

А тепер розглянемо різні велосипедні «навороти» і оцінимо їх реальну необхідність:

сидіння у вигляді стільця, так само як і ремені безпеки — мають сенс для рухомих малюків, якщо ви турбуєтеся, що дитина раптом захоче злізти з велосипеда на ходу, або якщо ви хвилюєтеся за те, що дитина, вовтузячись на сідлі, зможе з нього зісковзнути.

Підставка для ніг потрібна, у випадку якщо ваш малюк ще недостатньо великий, щоб крутити педалі сам. У варіанті велосипеда з батьківською ручкою, підніжка потрібна, якщо дитина не зможе навіть поставити ноги на педалі, які будуть рухатися незалежно від нього.

Батьківська ручка дуже корисне пристосування, оскільки навіть якщо дитина крутить педалі сам, він може втомитися і оцінить можливість відпочити, поки його пощастить мама або тато. Це дозволить брати велосипед з собою на досить тривалі прогулянки і використовувати його як зручну заміну прогулянкової коляски. Батьківська ручка найчастіше знімається, тому її легко зняти, коли малюк навчиться їздити на велосипеді самостійно без вашої допомоги.

Тент від сонця — як правило, він знімний, так що якщо модель вам подобається, то можете брати і з тентом, в кінці кінців, просто не будете його використовувати, в принципі якийсь сенс в ньому, звичайно, є, однак, якщо ви не зневажаєте головними уборами для малюка, то тент не так вже й потрібен. Крім того, тент захищає тільки від прямих сонячних променів зверху.

Кошик для іграшок ззаду велосипеда дуже зручна, щоб малюк міг взяти з собою улюблені іграшки на вулицю, до речі, кошик зручно розташована, і малюк може складати іграшки в неї самостійно.

Іграшки, музичні установки та ін. на кермі на мій особистий погляд, це зайве, правда, я прихильник мінімалізму і функціоналізму, тобто якщо вже купувати велосипед, велосипед, а не музично-ігровий комплекс. Зрозуміло, всякі іграшки на кермі і вбудований синтезатор з двадцятьма мелодіями мають право на існування, цілком затребувані, крім того, дітям це подобається, однак ваш особистий вибір знову ж таки залежить від тих цілей, для яких ви купуєте велосипед. Якщо ви зацікавлені, щоб малюк навчився сам крутити педалі, стежив за дорогою і т. п., то подібні «відволікаючі маневри» само собою ні до чого.