Дитяче меню: посмешиваем?

Обмовлюся на самому початку: я не є прихильницею роздільного харчування, тому прихильників цього методу закликаю не читати цей пост, щоб уникнути в них інфаркту.

Фото з сайту gotovim. ru

Сама я, зізнаюся, грішу кулінарними збоченнями: свіжа капуста з солоними огірками, копчена рибка в млинчиках... Ні, цих дітей я не годую: рибка і огірки виключно для «дорослого» споживання. Але і для діточок теж змішую різні продукти.
Коли прийшов час вводити прикорм дочки, вона категорично відмовлялася від овочевих пюре, а тим більше свіжозварених овочів. Туди ж прямували всі овочеві супи. Довелося піти на невелику хитрість: у воду я додавала трохи зелені, крупу, картоплю і Фрикадельки з м'ясного фаршу з натертими на тертці кабачками (приблизно в рівних пропорціях). Такі фрикадельки не розварюються, а виходять ніжними, м'якими, а супчик від цього тільки виграє, стаючи більш дієтичним. І донька його їла з задоволенням. Пізніше до кабачків стали приєднуватися інші овочі: морква, капуста, гарбуз... Зараз обидва мої чада просто не мислять свій обід без супу, а син ласкаво називає суп з фрикадельками «борщ з колобками».
Ще дуже добре у нас «йдуть» Котлетки з вівсяними пластівцями (раніше готувала на парі, а зараз, коли дітки підросли тушу або смажу). Готую як звичайні котлети: змішую фарш, цибулю, сире яйце, додаю вівсяні пластівці (або геркулес) приблизно 23 склянки на півкілограма фаршу. В серединку котлетки загортаю шматочок сиру (дітлахи люблять шукати сюрпризи) і на плиту. Така котлетка буде соковитою і без використання хліба.

Фото з сайту gotovim. ru

Ще один рецепт з використанням геркулеса: Вівсяне печиво. Воно дуже просто в приготуванні, крім того готується без цукру і яйця. Вівсяні пластівці або геркулес (звичайний, а не швидкого приготування) одну пачку в 500 гр змішати з 1 склянкою подрібнених фініків (як можна дрібніше) і половиною склянки подрібнених горіхів. Півсклянки рафінованої соняшникової олії змішати з такою ж кількістю теплої кип'яченої води і залити цією сумішшю вівсянку, перемішати. Додати гашену соду, пекарський порошок або розпушувач (пів чайної ложки) і сік половинки лимона (або більше, якщо вам подобається).Зліпити печиво, викласти на деко, запікати 15 хвилин при 200 градусах.
Ще одна «суміш» — омлети і сирники. Чого тільки в них не можна додати! Я роблю сирники з морквою і буряком, з ягодами і фруктами, а ще з морською капустою. Готуються вони так само, як звичайні сирники: до розтертого сиру додати сіль, цукор (за смаком), одне яйце, бажані фрукти або овочі (моркву сиру і натерту на терці, попередньо відварену буряк, фрукти — невеликими кубиками, ягідки цілком, морську капусту соломкою), плюс трохи борошна, щоб тісто можна було сформувати кругленькі пишні паляниці. Обсмажую їх на олії — смакота!

Фото з сайту gotovim. ru

І наостанок — Рецепт пирога на яблучному соку, знову ж без цукру, молока і яйця. 1 стакан яблучного соку, 1 склянку родзинок, пів склянки фініків, 50 гр вершкового масла змішати в каструльці і нагріти до розтоплення масла і трохи остудити. З'єднати склянку борошна (іноді я ще додаю 12 склянки проростків пшениці) з 2-ма чайними ложками пекарського порошку, всипати у фруктову суміш, вилити тісто у змащену форму (я використовую форму для кексу з виїмкою посередині). Готовий пиріг при бажанні можна посипати цукровою пудрою.