Дитина від кутюр (потрібні дітям дизайнерські речі)

Впевнена, що багато хто з вас пам'ятають радянські часи. Одними з його атрибутів незмінно виступали дитячі цігейкові шуби з армійським ременем, валянки, товсті рейтузи з начосом, які мокли після 5-ти хвилин гри в снігу, неймовірних розмірів хутряні шапки на резинці, під які ще прийнято було зав'язувати хустку. Мами, виводячи дітей на зимову прогулянку, встромляли свої неповороткі «грибочки» в сніг, і могли спокійно віддаватися розмов з подругами: дитині в цих ватних одязі було досить важко зрушити з місця.
Подібний гардероб був і у мене. І зараз моя мама часто говорить, що трохи заздрить нашому поколінню батьків: полиці ломляться від великої кількості різноманітних дитячих нарядів на будь-який смак і гаманець. В її час, за спогадами, в магазинах можна було роздобути лише купу бляклих фланелевих пелюшок і незручні ситцеві сорочечки, якими практично і обмежувалося дитяче придане. Були, звичайно, і красиві, і комфортні речі, але дістати їх можна було лише по великому «блату» і за скажені на ті часи гроші.

Зараз все по-іншому: наші кровинки розгулюють в яскравих, зручних комплектах, які не тільки дозволяють шкірі дихати, але ще й не пропускають вологу. На ранки в дитячих садах маленькі чоловіки приходять в самих справжніх фраках і при метеликах, а мініатюрні дівчата схожі на казкових принцес у бальних платтячках. Як тут не згадати моє плаття на новорічному ранку, зшите мамою з купи марлі і мішури, а всі хлопчаки, як один, неодмінно були виряжени в товсті коричневі колготки і ватяні «кролячі» хвостики на синіх або чорних шортах.

Те розмаїття, що ми бачимо зараз, прекрасно. Але часом банальна прогулянка в пісочниці перетворюється в справжнє дефіле важливих карапузів, шагаючих в Dior, D&G або Монклер, і чинно які висипаються на недешеві речі один одного пісочок.
Якщо не брати до уваги власників контрольного пакету акцій «Сибнефти» (яких, я думаю, не так багато на наших дитячих майданчиках), часто мамі доводиться відмовляти собі в покупці нових чобіт або спідниці для того, щоб придбати «дорогулечке» сукні від Armani.
Виникає питання: а чи варто купувати дитині дорогі дизайнерські речі? Виключимо з уваги тих, кому навіть вісім подібних суконь не зможуть пробити пролом у сімейному бюджеті.
Безперечно, всі ми хочемо своїм діткам самого кращого, і рівнятися на слова старшого покоління про те, що «ми раніше при гасовій лампі жили...» не варто. Але крихітки так швидко ростуть... Якщо дизайнерська річ придбана на ранки, то, можливо, і одягне її малюк лише пару разів.
Якщо ваш бюджет насилу може перенести подібне, то чи варто гнатися за сусідками по майданчику? Враховуючи те, що дитятке абсолютно все одно, в чому валятися в піску і траві, бігати по калюжах і витирати брудні рученята. Часто бачиш таку картину: гламурний розігрався малюк, вбраний на батьківські заощадження, постійно осідає криками мами: «Не сідай — вимажешся! Не лізь — штани порвеш!»

Ось які висловлювання з цього призводять мої подруги:
«Хороші речі — не обов'язково дизайнерські, я краще куплю звичайну гарний одяг, а на зекономлені гроші — розвиваючу іграшку або книжку — це куди важливіше!»
«Симпатичності — це для мами. Дітям ніякої різниці, що на них одягнене, лише б тепло і зручно».
«Зазвичай дизайнерські речі продаються комплектами, тому дуже легко підібрати пару до штанів або спідниці. Я хочу, щоб мій малюк був одягнений не так, як всі, а штучні дизайнерські речі легко мені в цьому допомагають».
«Коли ви чіпаєте дизайнерську річ, то відразу бачите різницю — вона навіть виглядає благородно! А коли ви її поносіть і виперіть, то різниця стане очевидна — дорогі речі набагато практичніше дешевих».

Поки писала статтю, я вирішила для себе, що не готова переплачувати за ім'я речі, за бренд, оскільки вважаю, що «гідні», якісні речі можна знайти у багатьох марках. Крім того, орієнтування на наш сімейний гаманець доки не дозволяє купувати дорогу «одноденний» одяг.
Але ось відвідала сайт одного постачальника дитячої дизайнерського одягу і знову задумалася: може підтягнути тугіше поясок, але придбати дочки «ту» чарівну спідничку?