Детальніше про колясці — розбираємо по частинах :)

Отже, з типом коляски ви вже визначилися. На що ще варто звернути увагу?
Колеса. Саме від них залежить прохідність вашого транспорту, його маневреність і стійкість. Колеса діляться на накачується (з камерою) і ненакачиваємі (без камери). Накачується більше за розміром і зручніше: вони забезпечують плавний хід коляски і створюють додаткову амортизацію, що найкращим чином впливає на прохідність. Такі колеса стоять на більшості моделей колисок і трансформерів, а в зимовий період без них просто не обійтися! Ненакачиваємі колеса стоять, в основному, на «прогулянках», від яких не вимагається такої високої прохідності. Вони являють собою цілісні пластикові диски (різного розміру, в залежності від типу коляски і виробника). Прогулянкові коляски-тростини, як правило, обладнані невеликими подвійними колесами, передні пари яких легко повертаються — це покращує маневреність і стійкість коляски.
Рама. Алюмінієві міцніше і надійніше, то важче; пластикові вимагають обережності в обігу, зате вони набагато легше. На люльки і трансформери зазвичай ставлять перший або комбінований варіант, «прогулянки» частіше з пластиковими рамами.
Амортизатори. З хорошими амортизаторами коляска буде плавно пружинити на нерівностях дороги, а не стукати і підстрибувати; її можна буде спустити по сходах. У комплекті з накачуваними колесами незамінний варіант сніжною зимою і сльотавої навесні.
Відділення для продуктів. Зовсім не марна деталь, як здається багатьом: при поході поліклініку або магазин для найнеобхідніших речей потрібно багато місця. Зверніть увагу на його доступність: речі повинні легко туди складатися і вилучатись назад.
Рукоять. Більшість колясок обладнано суцільний рукояттю, «прогулянки»-тростини — двома по бокам коляски (за рахунок чого і складаються). Для підбору індивідуально-зручного розташування і легкості в управлінні рукоять повинна регулюватися по висоті і мати гумові накладки, які перешкоджають ковзанню рук. Трансформери і універсали зазвичай обладнуються перекидний рукояттю — для зміни положення малюка обличчям до себе або до дороги.
Капюшон. Їм забезпечені майже всі коляски, окрім самих легких прогулянок, обладнаних козирком. Основна функція капюшона — захищати малюка від вітру, снігу, дощу і сонця, тому він повинен надійно кріпитися, бути великим, міцним і виготовленим з волого — і солнцеустойчивой тканини (щоб не промокали і не вигоряв).
Розмір. Має значення, якщо вам не уникнути використання ліфта — краще заздалегідь виміряти його отвір і порівняти з габаритами коляски.
Компактність. Вибираючи коляску, потрібно обов'язково враховувати, як часто ви плануєте перевозити її на автомобілі (поміститься в салон або багажник придивилася модель), і скільки місця в квартирі або коридорі ви можете відвести під її зберігання.
Вага. Варто враховувати, якщо у вашому будинку немає ліфту, і доведеться тягати транспорт «на собі». Класичні люльки і універсали важать 8-13 кг, а трансформери — 10-15. Плюс вага самого малюка і конверта-комбинзона.
Колір. Повна свобода вибору, все залежить від ваших уподобань і фантазії, враховуйте, яскраві кольори швидко вигоряють влітку на сонці.
Комплектуючі. Тут все залежить від фірми-виробника, і краще довідатися про бонуси заздалегідь. Найпоширеніші «презенти» — спеціальна сумка, яка вішається на рукоять, дощовик та москітна сітка.
Країна-виробник. Коляски з Англії, Австралії, Португалії та Франції зустрічаються у нас досить рідко. Але варто відзначити, що вони дуже якісні, і оснащені безліччю корисних пристосувань. Ціна відповідна. Італія — лідер на російському ринку з виробництва візків та інших товарів для малюків. Стильні, легкі, зручні, все на своїх місцях і чудово функціонує. Єдиний недолік — виробник не завжди враховує наші суворі зими і огидні дороги, тому в першу чергу звертайте увагу на колеса. Польща — більш дешева альтернатива Італії. Теж хороші коляски, тільки більш громіздкі, важкі і, може бути, не такі стильні. Росія в останні роки все активніше освоює виробництво колясок. Ціни досить низькі, сама продукція, хоч і відповідає всім основним вимогам, але без надмірностей. Найбільше страждає дизайн. Китай не згадати просто складно. Незважаючи на упереджене ставлення до всієї продукції з цієї країни в цілому, ці коляски займають на нашому ринку міцне місце. Найголовніше їх перевага — доступна ціна.