Ці яйця. Міфи і факти

Яйця курячі:

· Дійсно містять ряд мінеральних речовин, добре засвоюваний білок, вітаміни A, D, Е і вітаміни групи В.

· Дійсно містять велику кількість холестерину, однак він не стільки шкідливий, оскільки міститься в яйцях лецитин врівноважує його шкідливий вплив.

· Дійсно містять речовини, що перешкоджають правильному засвоєнню іншої їжі, але теплова обробка руйнує ці речовини.

· Поживні речовини самого яйця дійсно тим краще засвоюються, ніж менш яйце піддавалося температурній обробці, тобто найкорисніше з цієї точки зору сире яйце, однак для попередження інфекцій яйця слід попередньо готувати перед вживанням в їжу.

· Дійсно основна частина корисних речовин зосереджена в жовтку яйця.

· Неправда, що яйця є хорошим джерелом заліза: залізо яйця дійсно містять, але воно погано засвоюється.

· Яйця, знесені влітку дійсно корисніше, ніж «зимові» яйця.

· Яйця водоплавних птахів дійсно заборонені до продажу оскільки ймовірність зараження їх сальмонелою надзвичайно висока.

· Найкращими вважаються дієтичні яйця, тобто яйця, що зберігалися не більше п'яти днів з моменту знесення.

· Неправда, що запліднені яйця поживніший, корисніше і смачніше незапліднених.

· Неправда, що яйця, які мають природне забарвлення шкаралупи, менш корисні, ніж білі.

· Якість яєць дійсно можна перевірити з допомогою овоскопа. Свіжі яйця при перегляді всередині прозорі, ледь помітний жовток і нерухомий, розташований по центру яйця.

· Номи споживання курячих яєць для дорослих такі, що можна з'їдати по одному яйцю в день, однак, краще вживати по 4-5 яєць у тиждень і їсти їх не кожен день. Дітям рекомендовано по половині яйця в день до півтора-двох років, потім можна перейти на норму 2-3 яйця на тиждень.

· Термін зберігання яєць в холодильнику — до 30 днів, при кімнатній температурі — 12 днів.

Яйця перепелині:

· Дійсно менше алергени, ніж курячі, що міститься в перепелиних яйцях білок овомукоїд — використовується для виготовлення препаратів, що лікують алергію.

· Дійсно корисніше курячих з-за більш високого (майже в два рази більшого) вмісту в них вітамінів D (міститься в активній формі), А і вітамінів групи В, амінокислот, кобальту, міді, фосфору.

· Дійсно стійкі до сальмонелле, оскільки мають більш міцну подскорлупную оболонку і вузькі дихальні отвори шкаралупи, що перешкоджає проникненню бактерій.

· Перепелині яйця рекомендовані для лікувального харчування ослаблених дітей або жителів екологічно неблагополучних районів.

· За порадами дієтологів, дитині від 1 року до 3-х років не слід давати більше двох перепелиних яєчок в день. Від 3-х до 10-ти років дозволяється 3 яйця, до 18-ти років — 4 штуки. Людям до 50-ти років можна з'їсти 5-6, а тим, кому вже за п'ятдесят, краще обмежитися 4-ма.

· Перепелині яйця зберігаються при кімнатній температурі до 30 днів, в холодильнику-до 60 днів.

З використанням матеріалів з сайтів:

Http://mega. km. ru/
http://www. mydiet. ru/