Ці противні коліки (частина друга)

Як я вже розповідала у статті «Ці противні коліки», деякі крики наших улюблених діточок не піддаються розумному поясненню. І адже ситий, переодягнений, зігрітий, а кричить, ніби він найнещасніша людина на планеті. І чесне слово, не зрозумійте мене неправильно, якщо спочатку я носила його на ручках, намагалася відвернути, підбадьорити і тримала себе в руках, то до кінця тригодинного марафону іноді хотілося схопити Володю і кричати: «Та що ж з тобою відбувається, в кінці то кінців!?»

І хоча спочатку я була моторошної противницею ліків, мені здавалося, що ми можемо все це пережити і без них, моїх сил вистачило рівно на місяць, по закінченню якого, я стрімголов летіла в аптеку, щоб накупити необхідних коштів — причому всіх і відразу. Адже, якщо подумати, не було ніякої необхідності мучити себе, а, головне, малюка. Багато мами спокійно користуються різними препаратами, і не можна сказати, що це згубно позначається на їх дітлахи.

4. Отже, які ж Ліки здатні полегшити коліки. Ну, по-перше, всім відомий «Еспумізан». Він дається відразу після годування, дозування прописана в анотації. Потім «Саб Симплекс», він, як кажуть, більше пристосований для немовлят. Але на момент, коли я прийшла в аптеку, препарат проходив перереєстрацію, тому купили «Еспумізан». Взагалі, в основі того й іншого лежить симетикон, зменшує газоутворення в кишечнику, і не всмоктується в шлунок. Його я давала, коли жити ставало вже зовсім важко. А в якості профілактики нам порадили «Бебі-Калм» — краплинки, які даються дитині перед їжею. Є ще «Плантекс», «Babynos», та інші, але ними ми не користувалися, хоча взагалі, кажуть, що вони допомагають.

5. Потанцюйте. Нехай це здається дурним, але Сирси, у своїй книжці, дали дійсно хороша порада: тримайте дитину вертикально і переступайте через це з ноги на ногу, наче танцюючи. Є ймовірність, що хвилин через 10-15 він заспокоїться. До речі, в два місяці нам дуже добре допомагало наступне: Покладіть малюка животиком на одну руку і ходіть з ним по квартирі. А також можна під час годування злегка Притягнути ніжки до животика знову ж таки, як жабу. Не знаю чому, але газики при цьому відходять на ура. 6. Ну, якщо все зовсім погано, дієта не приносить видимих результатів, масаж та викладання на животик не допомагають, а ліки не приносять полегшення, тоді залишається останній перевірений варіант — Газоотводка. Тільки не треба купувати цю довгу штукенцію, яку продають в аптеках і дитячих магазинах. Аж надто важко вона миється. Краще купіть звичайну маленьку клізмочку з м'яким наконечником і відріжте у неї попочку ножицями. До речі, це один з небагатьох дійсно реальних бабусиних порад. Процедура установки даного агрегату проводиться наступним чином. Береться дитина (одна штука) і кладеться на сповивальну дошку. Не забудьте постелити одноразову пелюшку йому під зад. Кінчик простерелизованной саморобної трубочки жирно змащується дитячим кремом. Ніжки малюка потягніть до животика і акуратно (!!!) введіть наконечник. Зовсім не обов'язково робити це глибоко. Обережно підніміть клізму вгору і трохи поворушіть, дратуючи стінки кишечника. Повторююсь, що все потрібно робити дуже обережно і ніжно. А далі чекайте результату, який зазвичай приходить протягом хвилини. Будьте готові до того, що малюк не відразу погодиться розлучитися з вмістом прямої кишки. Мій міні-бандит волів робити це невеликими порціями. І коли я думала, що вже все, і брала його на ручки, ось тут то мене і чекав «приємний» сюрприз. До речі, це засіб практикують при запорах, але самі розумієте, що зловживати ним не варто. Взагалі, хочу вас порадувати, хоча і здається, що цьому періоду кольок не видно ні кінця-краю, все-таки до чотирьох місяців коліки поступово сходять нанівець.