АКТ-ХІБ, щеплення від менінгіту

Безкоштовна вакцинація проводиться тільки в тому випадку, якщо спостерігається сплеск захворювання серед дітлахів у певному регіоні. Це пов'язано з дорожнечею імпортних препаратів і відсутністю вітчизняних аналогів.

Я особисто дізналася про існування цих щеплень випадково, і тепер найближчим часом збираюся робити їх своєму синові на платній основі.
Скажу відразу, — це не агітація поголовної вакцинації — це особисто мій вибір, яким я хочу поділитися з вами.

Отже, якщо ви прочитали статтю Менінгіт — види, симптоми і задумалися про те, чи можна хоч якось уберегтися від цієї напасті, то, хочу вас порадувати, зараз існують щеплення, які дозволяють запобігти деякі види цього захворювання.
Я не випадково минулого разу так докладно зупинилася саме на видах менінгіту. Для прийняття рішення: чи варто чи не варто робити дитині зайвий укол, потрібно чітко розуміти, від чого ви проводите вакцинацію.
Найбільш часто зустрічається тип менінгіту — бактеріальний (70%). Він викликається трьома видами бактерій: гемофільної паличкою типу B, менінгококами (найбільш часто) і пневмококами.

Для початку розповім про першої вакцини АКТ — ХІБ

Гемофільна інфекція:
Причина більшості гнійних інфекцій вуха, горла, носа, також може стати причиною досить серйозною форми гнійного менінгіту ( ~ третина випадків захворювання серед малюків викликаний гемофільної інфекцією), погано піддається лікуванню. Статистика показує, що 16-20% захворювань закінчується летальним результатом. У великого відсотка хворих можливий розвиток різних ускладнень: глухота, судоми, сліпота та інші. Найбільш схильні до інфікування діти з 2-3 місяців і до 5-6 років. Діти до 2-3 місяців захищені отриманими від матері антитілами.

Від менінгіту викликається гемофільної інфекцією (ХІБ — інфекція) існує імпортна щеплення АКТ — ХІБ.

Склад:Містить не весь мікроб, а лише окремі складові. Не містить антибіотиків і консервантів.

Схема вакцинації (є кілька варіантів, залежно від віку):
Якщо ви вирішили робити це щеплення з народження (як прийнято за кордоном), то вакцина вводиться віку з 2-3-х місяців 3 рази і інтервалом 1-2 місяці, можна поєднувати з АКДС (!), а також з усіма зі всіма вакцинами (крім БЦЖ) Після третього щеплення через 12 місяців проводиться ревакцинація.

Для дітей другого півріччя життя (6-12 місяців) достатньо двох щеплень з інтервалом 1-2 місяці з ревакцинацією через 12 місяців після другого щеплення.

Для годовасиков і більш старших дітей досить однократного введення вакцини. Ревакцинацію роблять тільки у випадку імунодефіциту.

Переносимість: Хороша, у 5-10% щеплених дітей можливе виникнення на місці введення препарату набряку, почервоніння або хворобливості (місцеві нормальні реакції). У 1-5% можливе незначне підвищення температури.

Слід зазначити, що в західних країнах введення обов'язкової вакцинації проти гемофільної інфекції, практично звело до нуля захворювання менінгітом з цієї причини.
Також спостерігається загальне зниження простудними захворюваннями.

Про щеплення від менінгіту, викликаного менінгококової бактерією читайте в наступний раз.